پارمیس علیزاده حصار، نوجوان ورزشکار تبریزی با هفده سال سن در کنار تحصیل درمدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز در عرصه ورزش های زمستانی نیز نشان داده که برای افتخارآفرینی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‎نماید.

عصر: پارمیس علیزاده حصار، نوجوان ورزشکار تبریزی با هفده سال سن در کنار تحصیل درمدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز در عرصه ورزش های زمستانی نیز نشان داده که برای افتخارآفرینی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‎نماید.
علیزاده درباره علاقه اش به ورزش گفت: علاقمندیم به ورزش به واسطه علاقه پدر و مادرم به ورزش ایجاد شده که در نتیجه باعث شد تا از ۵ سالگی بارشته های اسکی، تنیس و شنا آشنا شوم و در مسابقات مختلف این رشته ها شرکت کنم. در واقع حدود ۴ سال است که به صورت مستمر و حرفه ای به صورت تخصصی به ورزش اسکی می پردازم.
وی درباره مکان تمرین هایش ادامه داد: محل تمرین با توجه به فصلی بودن اسکی به دو بخش فصل اسکی وغیر اسکی تقسیم میشود.در فصول غیر اسکی با توجه به برنامه ریزی‎های هیات اسکی به ورزش بدنسازی در باشگاه و نیز در هوای آزاد مانند پارک ائل گلی مشغول تمرین می شوم که این امر با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده انجام می گیرد و در فصل اسکی نیز با توجه به وضعیت آب و هوا و نیز برنامه ریزی مربیان در پیست اسکی سهند تبریز و در صورت امکان در پیست اسکی دیزین یا دربندسر در استان البرز همراه با مربیان یا سایر اعضای تیم تمرین می کنیم.
ورزشکار اسکی باز تبریزی که به تیم ملی ب بانوان ایران هم دعوت شده با تقدیر از مربیان خود می‎گوید: مربی تیم تبریز که به صورت حرفه ای زیر نظر ایشان به تمرین میپردازم، آقای صفامهر می باشند که مدت ۳ سال است که به انجام تمرین مشغول هستیم.

وی با اشاره به نقش مدیران و معلمان خود در پیشرفت ورزشی‎اش افزود: به واقع به جاست از راهنمایی هایی دلسوازانه خانم حمیرا بایبوردی به عنوان مدیر مدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز و سرکار خانم لیلا اقبال به عنوان معلم زحمتکش مدارس ناحیه ۵ تبریز که در پیشرفت تحصیلیم نقش مهمی داشته اند تقدیر ویژه ای نمایم.
علیزاده در باره دعوت شدن به تیم ملی اسکی ایران گفت: با توجه به حضور در یک اردوی تمرینی ۵ روزه در تبریز و اردوی ۱۵ روزه در استان البرز و تشخیص مربیان ،در رده سنی مربوطه به اردوی تیم ملی ب بانوان ایران دعوت شدم ولی به دلیل مصدومیت ایجادشده حین تمرین حدود ۷ماه به تشخیص پزشک بایستی استراحت کنم.
وی درباره مسابقاتی که حضور داشته نیز می افزاید: در سری مسابقات جام کیاگالیری و طبق برنامه فدراسیون اسکی در مسابقات پارالل عنوان رتبه سوم را کسب کردم که عنوان رتبه اول به استان تهران و رتبه دوم استان شیراز و رتبه سومی نیز به استان آذربایجان شرقی رسید.
علیزاده حصار درباره خواسته های ورزشی‎اش افزود: از مسئولان محترم درخواست می کنم که راهکاری برای ورزش در مدارس بیابند که اولا ورزش به ساعتی خاص درمدرسه محدود نشود و در ضمن ورزش حرفه ای کردن مانع از رسیدن به اهداف تحصیلی نگردد طوری که در نهایت مجبور به انتخاب یکی از دو گزینه درس یا ورزش نشویم.

انتهای پیام/