پارمیس علیزاده دختر ۱۷ ساله تبریزی به تیم ملی اسکی ایران دعوت شد
پارمیس علیزاده دختر ۱۷ ساله تبریزی به تیم ملی اسکی ایران دعوت شد

پارمیس علیزاده حصار، نوجوان ورزشکار تبریزی با هفده سال سن در کنار تحصیل درمدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز در عرصه ورزش های زمستانی نیز نشان داده که برای افتخارآفرینی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‎نماید.

عصر: پارمیس علیزاده حصار، نوجوان ورزشکار تبریزی با هفده سال سن در کنار تحصیل درمدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز در عرصه ورزش های زمستانی نیز نشان داده که برای افتخارآفرینی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‎نماید.
علیزاده درباره علاقه اش به ورزش گفت: علاقمندیم به ورزش به واسطه علاقه پدر و مادرم به ورزش ایجاد شده که در نتیجه باعث شد تا از ۵ سالگی بارشته های اسکی، تنیس و شنا آشنا شوم و در مسابقات مختلف این رشته ها شرکت کنم. در واقع حدود ۴ سال است که به صورت مستمر و حرفه ای به صورت تخصصی به ورزش اسکی می پردازم.
وی درباره مکان تمرین هایش ادامه داد: محل تمرین با توجه به فصلی بودن اسکی به دو بخش فصل اسکی وغیر اسکی تقسیم میشود.در فصول غیر اسکی با توجه به برنامه ریزی‎های هیات اسکی به ورزش بدنسازی در باشگاه و نیز در هوای آزاد مانند پارک ائل گلی مشغول تمرین می شوم که این امر با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده انجام می گیرد و در فصل اسکی نیز با توجه به وضعیت آب و هوا و نیز برنامه ریزی مربیان در پیست اسکی سهند تبریز و در صورت امکان در پیست اسکی دیزین یا دربندسر در استان البرز همراه با مربیان یا سایر اعضای تیم تمرین می کنیم.
ورزشکار اسکی باز تبریزی که به تیم ملی ب بانوان ایران هم دعوت شده با تقدیر از مربیان خود می‎گوید: مربی تیم تبریز که به صورت حرفه ای زیر نظر ایشان به تمرین میپردازم، آقای صفامهر می باشند که مدت ۳ سال است که به انجام تمرین مشغول هستیم.

وی با اشاره به نقش مدیران و معلمان خود در پیشرفت ورزشی‎اش افزود: به واقع به جاست از راهنمایی هایی دلسوازانه خانم حمیرا بایبوردی به عنوان مدیر مدرسه تیزهوشان دوره دوم ناحیه ۵ تبریز و سرکار خانم لیلا اقبال به عنوان معلم زحمتکش مدارس ناحیه ۵ تبریز که در پیشرفت تحصیلیم نقش مهمی داشته اند تقدیر ویژه ای نمایم.
علیزاده در باره دعوت شدن به تیم ملی اسکی ایران گفت: با توجه به حضور در یک اردوی تمرینی ۵ روزه در تبریز و اردوی ۱۵ روزه در استان البرز و تشخیص مربیان ،در رده سنی مربوطه به اردوی تیم ملی ب بانوان ایران دعوت شدم ولی به دلیل مصدومیت ایجادشده حین تمرین حدود ۷ماه به تشخیص پزشک بایستی استراحت کنم.
وی درباره مسابقاتی که حضور داشته نیز می افزاید: در سری مسابقات جام کیاگالیری و طبق برنامه فدراسیون اسکی در مسابقات پارالل عنوان رتبه سوم را کسب کردم که عنوان رتبه اول به استان تهران و رتبه دوم استان شیراز و رتبه سومی نیز به استان آذربایجان شرقی رسید.
علیزاده حصار درباره خواسته های ورزشی‎اش افزود: از مسئولان محترم درخواست می کنم که راهکاری برای ورزش در مدارس بیابند که اولا ورزش به ساعتی خاص درمدرسه محدود نشود و در ضمن ورزش حرفه ای کردن مانع از رسیدن به اهداف تحصیلی نگردد طوری که در نهایت مجبور به انتخاب یکی از دو گزینه درس یا ورزش نشویم.

انتهای پیام/