خدابخش منادی تدبیر و توسعه در استان آذربایجان شرقی
خدابخش منادی تدبیر و توسعه در استان آذربایجان شرقی

مجید خدابخش مرد خستگی ناپذیر دیار سبلان از موقع انتصاب با صبر، متانت، سخت کوشی و حضور پررنگ در میان مردم توانسته موقعیت دولت تدبیر و امید را در استان بهبود بخشد.

عصر: در اوایل سال ۹۶ کلید استان آذربایجان شرقی را به دست گرفت. کمتر کسی فکر می کرد به فاصله کمی با داریت و تدبیر خویش در سرزمین طلوع آفتاب، شکوفه‎های امید دشت کند.
مجید خدابخش مرد خستگی ناپذیر دیار سبلان از موقع انتصاب با صبر، متانت، سخت کوشی و حضور پررنگ در میان مردم توانسته موقعیت دولت تدبیر و امید را در استان بهبود بخشد.

پرواضح است که حضور چهره ای صادق و عملگرا چون خدابخش در راس مدیریت اجرایی استان نقشی بی بدیل در رضایتمندی مردم استان داشته و هجمه ها و انتقادات تند و تیز برخی رسانه های منتقد از فرزند شایسته آذربایجان خود نشان از عملکرد مثبت این انسان آزاده و خاکی و پاک سرشت دارد.
محبوبیت چیزی نیست که با زور بدست آید و علاقه امروز مردم استان به خدابخش امری نیست که بشود با شانتاژ و موج تبلیغاتی آن را انکار کرد و شاید بهترین راه کنار آمدن برخی افراد که با این موضوع سر سازگاری ندارند، احترام به ذائقه و خواست افکار عمومی است که این مهم در توجه به منافع عموم مردم تبلور یافته است.

خدابخش در ابتدای ورود به استان اهتمام ویژه‎ای به پروژه های عمرانی استان، نظیر راه آهن تبریز – میانه و مترو تبریز داشت. اختصاص اعتبارات کلان و حیاتی برای توسعه بخش کشاورزی استان نیز نتیجه رایزنی‎های گسترده خدابخش با وزرای نیرو و جهاد کشاورزی است. دیپلماسی اقتصادی وی تنها به کشور های همسایه نظیر آذربایجان و ترکیه منتهی نبود بلکه در رایزنی‎های خود با وزارتخانه‎ها نویدبخش افقی روشن در پیش روی استان شد.

از ویژگی های شاخص و ممتاز جناب خدابخش می توان به مردم داری اشاره کرد که او امروز یکی از در دسترس ترین دولتمردان دولت یازدهم بحساب می آید و مردم به آسانی به این مقام مسئول دسترسی دارند و حرف های خود را براحتی با وی در میان می گذارند. به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و هنری عنایت ویژه ای دارد و در بین اهالی هنر و رسانه جایگاه ممتازی کسب نموده است. در تمامی مشکلات و مسایل استان به طور موثر و کاربردی وارد عمل می شود بدون اینکه برای خودش تبلیغات بصری تولید کنند. در تمام طول هفته و ۲۴ ساعت برنامه فشرده و منظم داشته و به تمام امور جاری استان از نزدیک اشراف دارد.

مجموعه مدیریتی استان بعد از آمدن خدابخش تحرک و شتاب بیشتری به خود داده و سعی نموده رضایت عمومی را جلب نمایند. الگوی حرکت خدابخش در این مدت کاملا مشخص گردیده و ضروری هست مدیران دیگر دستگاه‎های اجرایی استان، خود را همگام با او موثر و تاثیر گذار نشان دهند و اگر دیدند نمی توانند؛ جایگاه مدیریتی را به فرد جوان تر و با انگیزه تر واگذار کنند چرا که هرگونه عقب ماندگی با واکنش منفی و شدید افکار عمومی مواجه خواهد شد.

در ترکیب فعلی استانداری نیز نمی‎توان مدیری یافت که به دنبال واسطه جهت تصدی پست مدیریتی باشد چرا که اکنون عرصه کار و میدان عمل هست و کوچکترین نقصی از نگاه تیز بین نماینده دولت در استان مخفی نمی ماند.

برای اینکه استان آذربایجان شرقی به جایگاه شایسته و بایسته خود در کل کشور دست یابد باید همه مردم احساس مسوولیت کنند و خود را در کنار خادمین خویش بدانند و مدیران هم مردم را به معنی واقعی ولی نعمت خویش بدانند و قدم های موثری در راستای توسعه همه جانبه استان بردارند.

از نمایندگان استان هم انتظار می رود فارغ از جناح بندی سیاسی در کنار استاندار مردمی استان در راستای توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی قدم های موثری بردارند. امید است در سال ۹۷ همه مردم در کنار هم با همت مدیران و احساس تعصب ملی گام های مهمی در پیشرفت استان بردارند.

نگارنده: احمد بایبوردی