آثار پروین اعتصامی میراثی ماندگار برای نسل آینده است/ در کنار آسیب‌شناسی راهکارها نیز باید ارائه شود
آثار پروین اعتصامی میراثی ماندگار برای نسل آینده است/ در کنار آسیب‌شناسی راهکارها نیز باید ارائه شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آثار و اشعار پروین قرن‌های متمادی به‌عنوان جزوی از میراث‌های سرزمین مطرح خواهد بود تا نسل‌های آینده آن را بیاموزند.

عصر: رحیم شهرتی‌فر شب گذشته در مراسم عصر نشستی به یاد پروین اعتصامی بابیان اینکه پروین اعتصامی زاده این آب‌ و خاک بوده و متأسفانه عمر کوتاهی داشت اما همچنان برای ما عزیز است، اظهار داشت: آثار و اشعار پروین قرن‌های متمادی به‌عنوان جزوی از میراث‌های سرزمین مطرح خواهد بود تا نسل‌های آینده آن را بیاموزند.

وی افزود: پروین اعتصامی اگر چنانچه مسائل حوزه بانوان را مورد توجه قرار داده است به خاطر پدری بوده که کتاب تربیت نسوان را به رشته تحریر در آورده و فرزند این دانشمند به‌عنوان پروین اعتصامی مطرح‌ شده است،

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: پروین اعتصامی در سال‌های پرآشوب تاریخ ایران در خانواده‌ای روشنفکر تربیت‌ شده و طبیعی است نتیجه محیط و فضای تربیت‌یافته تأثیرگذار بوده تا استعدادی که وجود داشت شکوفا شود.

وی در ادامه در خصوص موضوع مشکلات فرهنگی بیان کرد: باید به این مسئله واقف باشیم که اگر می‌خواهیم مشکلات فرهنگی رفع شود باید حوزه فرهنگ را به خود اهالی فرهنگ و هنر بسپاریم.

شهرتی‌فر با تأکید بر اینکه وظیفه دولت زمینه‌سازی و بسترسازی برای فعالیت‌های فرهنگی است، گفت: برگزاری چنین مراسم‌هایی یک نمونه بارز بوده و باید آرزو کنیم در جای‌جای این شهر خود علاقه‌مندان و اهالی فرهنگ و هنر و ادب باید در کنار هم تلاش کنند و قطعاً به این شکل تأثیرگذاری و اثربخشی بسیاری خواهد داشت.

وی بابیان اینکه نباید تصور کنیم انتقاد تندوتیز نشان از این است که عمیقاً برای مسائل دلسوزی می‌کنیم، این نوع رفتار مؤثر نیست، ادامه داد: از اهالی فرهنگ و هنر این انتظار می‌رود به جامعه به‌سان معلمی که به‌جای تنبیه به تشویق فکر می‌کند، نگاه کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: باید دقت کنیم از آزرده‌ خاطر کردن یک نفر، حتی فردی که در دستگاه دولتی مسئولیتی دارد به نتیجه نخواهیم رسید بلکه با تذکر مشوقانه و مطرح کردن اشکالات به نتیجه خواهیم می‌رسیم.

وی خاطرنشان کرد: البته این مسئله به معنی این نیست که نباید انتقاد و آسیب‌شناسی کرد، بلکه باید در کنار آسیب‌شناسی راهکارها نیز ارائه شود.

در پایان این مراسم از دو عنوان کتاب «دیوان اشعار پروین اعتصامی» با بازنگری دکتر زهرا احمدی و «خلاصه رمان‌های مشهور ایران و جهان» نوشته دکتر رحمانی رونمایی شد.

 

انتهای پیام/