حضور زنان در ورزشگاه‌ها مستلزم فرهنگ‌سازی است/ وزارت ورزش شیوه‌نامه تهیه کند
حضور زنان در ورزشگاه‌ها مستلزم فرهنگ‌سازی است/ وزارت ورزش شیوه‌نامه تهیه کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار آن شد که وزارت ورزش و جوانان علاوه بر تهیه شیوه‌نامه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، شیوه‌نامه‌ای نیز برای فرهنگ‌سازی در این اماکن تدوین کند.

عصر: محمداسماعیل سعیدی با بیان اینکه حضور زنان در ورزشگاه نیازمند فرهنگ‌سازی است، گفت: یکی از نواقصی که در کشور وجود دارد نبود پیوست فرهنگی است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت ورزشگاه های کشور به گونه‌ای است که در بازی‌های باشگاهی کار از دشنام نیز می‌گذرد و به درگیری‌های فیزیکی منجر می‌شود؛ شرایط در برخی موارد به حدی نامناسب است که آقایان نیز از جو به وجود آمده  در ورزشگاه ناراضی هستند.

وی با بیان اینکه تا کی باید شرایط ورزشگاه‌های کشور فرهنگ مناسبی نداشته باشد، بیان کرد: وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید فرهنگ مناسب حضور در ورزشگاه را ایجاد کنند که متاسفانه تا به امروز اقدام چندانی در این زمینه انجام نداده‌اند

سعیدی با بیان اینکه حضور زنان در ورزشگاه مستلزم وجود فرهنگ مناسب است، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان باید مشخص کند برای ایجاد این فرهنگ چه اقداماتی انجام داده است؛ بهتر است این وزارتخانه با تهیه پیوست فرهنگی لازم زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را در جامعه فراهم کند .

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ورزش و جوانان همان‌طور که با تهیه شیوه‌نامه حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به دنبال ایجاد زیرساخت‌های این حضور است می‌تواند شیوه نامه‌ای تهیه کند تا فرهنگ مناسبی در ورزشگاه‌ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امروزه فرهنگ‌سازی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها به حال خود رها شده است، خاطرنشان کرد: لازمه حضور اقشار مختلف در ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی فرهنگ‌سازی است؛ دربرخی موارد خانواده‌ها تمایلی به حضور فرزندان پسر خود نیز در ورزشگاه‌ها ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: فرهنگ‌سازی در ورزشگاه‌ها صرفا به دلیل حضور بانوان مطرح نمی‌شود بلکه برای تمام اقشار جامعه نیاز است.

انتهای پیام/