ترکیه اصلی‌ترین مقصد گردشگری ایرانیان
ترکیه اصلی‌ترین مقصد گردشگری ایرانیان

رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه با اشاره به اینکه ترکیه بزرگترین مقصد گردشگری برای ایرانیان است پیش‌بینی کرد که در تعطیلات نوروز نیز شهرهای ترکیه شاهد کثرت ایرانیان گردشگر خواهد بود.

به گزارش عصرتبریز، تیمور باییندیر رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه با اشاره به بازدید ۲٫۵ میلیون ایرانی در سال گذشته از ترکیه و تبدیل این کشور به عنوان بزرگترین مقصد گردشگری برای ایرانیان، پیش‌بینی کرد که در تعطیلات نوروز امسال نیز شهرهای ترکیه شاهد کثرت ایرانیان گردشگر خواهد بود.

در گزارشی که اتحادیه هتلداران ترکیه از زبان رئیس این اتحادیه منتشر کرده از تعطیلات جشن نوروز به عنوان پرکارترین روزهای سال از نظر هتلداران ترکیه یاد شده و آمده است: در سال گذشته ۲۵۰ هزار ایرانی برای گذراندن تعطیلات جشن نوروز به ترکیه آمده‌اند که یک سوم از این تعداد از استانبول دیدار کرده‌اند.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود تعداد گردشگران ایرانی در نوروز امسال با رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی همراه باشد.

در ادامه این گزارش آمده است:

«میزان پر بودن هتل‌ها در نوروز امسال در استانبول و در منطقه‌های تاکسیم و سلطان احمد افزایش خواهد یافت و تمامی اتاق‌های هتل‌ها در شهر وان نیز پر خواهد شد.

میزان هزینه ایرانیان بیش از متوسط گردشگران در ترکیه است و هر ایرانی به طور متوسط هزار دلار خرج می‌کند. این در حالی است که متوسط هزینه گردشگران در ترکیه ۶۳۰ دلار است.

با این‌حال سیستم بانکی در ایران هماهنگ با سیستم بانکی ترکیه نیست و این باعث می‌شود که گردشگر کمتری نسبت به ظرفیت واقعی آن از ایران به ترکیه بیاید. به علت عدم وجود کارت اعتباری، ایرانی‌ها مجبور به حمل مقدار زیادی پول نقد با خود هستند و این مساله باعث کاهش گردشگر می‌شود.»

انتهای پیام/