موضع روشن ایران در مورد توافق هسته‌ای/ برجام نباید کم یا زیاد شود
موضع روشن ایران در مورد توافق هسته‌ای/ برجام نباید کم یا زیاد شود

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: موضع ایران در مورد توافق هسته‌ای روشن است و برجام نباید کم یا زیاد شود.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در خصوص احتمال خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: برجام، قراردادی بین المللی است و طبق قوانین بین المللی حاکم بر مسائل سیاسی، یک کشور نمی‌تواند به صورت یکجانبه از قراردادی خارج شود بلکه تمام طرفین قرارداد باید راضی باشند و هر کشوری نمی تواند آن را نقض کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کشور ایالات متحده ترامپ به عنوان رئیس جمهور مشغول فعالیت است که رفتار وی برای هیات حاکمه آمریکا نیز کسر شان است زیرا این رئیس جمهور ثبات رفتاری ندارد و نمی‌توان رفتار آن را به صورت منطقی توجیه کرد و آمریکایی‌ها نیز بر این موضوع اعتراف دارند.

وی افزود: هر از گاهی نیز مشاهده می‌شود که در داخل آمریکا علیه ترامپ اعتراض‌هایی می‌شود و اخیرا نیز کتابی علیه ترامپ و نحوه ادره کاخ سفید منتشر شد.

ساعی ادامه داد: چنین فردی با چنین روحیاتی شان ریاست جمهوری ندارد و مشاهده می‌شود که ترامپ علیه قراراداد‌های بین‌المللی نطقی می‌کند ولی از طرف دیگر اروپایی‌ها نیز بارها تاکید کرده‌تند که نسبت به برجام پایبند می‌مانند و آمریکا نباید از این توافق هسته ای خارج شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران مواضع روشنی در قبال برجام دارد، گفت: توافق هسته ای حاصل تلاش چندین ساله گروه دیپلماسی کشور است و بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب این حرکت آغاز شد و قواعد عزت، حکمت و مصلحت در آن رعایت شده و همواره ایران با این قاعده وارد قراردهای بین المللی می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطوط قرمر کشور مدنظر است و وزارت خارجه و شورای‌ عالی امنیت ملی نیز در صورت نیاز در خصوص آینده برجام ورود پیدا می‌کنند، اظهار داشت: هیچ چیز نباید در برجام اضافه یا کم شود.

ساعی با بیام اینکه نقض برجام از سوی هر کشوری سبب لکه دار شدن آبروی آن کشور در عرصه بین المللی می‌شود، گفت: البته ترامپ در موارد مختلفی و در قبال سایر کشورها نیز به تعهدات قبلی خود پایبند نبوده و تنها ایران نیست که در برجام شاهد بدعهدی آمریکا است.

انتهای پیام/