امدادرسانی به ۳۲۸ نفر در سطح استان/ ۷۵ درصد عملیات‌های انجام شده مربوط سوانح جاده‌ای است
امدادرسانی به ۳۲۸ نفر در سطح استان/ ۷۵ درصد عملیات‌های انجام شده مربوط سوانح جاده‌ای است

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: نجاتگران هلال احمر استان به ۳۲۸ نفر از حادثه دیدگان در سوانح رانندگی خدمات امدادی ارائه کردند.

به گزارش عصرتبریز، مثنی حیاتی در تشریح خدمات امدادی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی در نوروز ۹۷ گفت: از ۲۵ اسفند سال تا ۵ فروردین ماه، نجاتگران مستقر در پایگاه‌های امداد جاده‌ای ثابت و پست های امدادی موقت و سیار با انجام ۷۲ عملیات امدادی به ۳۲۸ نفر از هموطنان آسیب دیده در سوانح رانندگی جاده‌های استان امداد رسانی کردند.

وی ادامه داد : ۷۵ درصد عملیات‌های انجام شده مربوط به حوادث و سوانح جاده‌ای بوده که نجاتگران علاوه بر امدادرسانی به مصدومان و مجروحان تصادفات جاده‌ای، نسبت به سه مورد اطفا حریق و ۱۱ موردرنیز رها سازی گرفتاران از میان قطعات خودرو های تصادفی بودند.

حیاتی خاطرنشان کرد: در طول ۱۰ روز گذشته، ۶۸ نفر از مصدومان توسط نجاتگران هلال احمر آذربایجان شرقی نجات یافتند که از این تعداد ۱۷ نفر به صورت سرپایی و ۵۱ نفر بعد از انجام کمک‌های اولیه توسط آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر به نزدیکترین مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان انتقال یافتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان از هموطنان خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در صورت مواجه با حوادث مراتب را با شماره تلفن ۱۱۲ به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات‌های امدادی جمعیت هلال احمر استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به امدادرسانی لازم اقدام شود.

انتهای پیام/