جمع‌آوری روزانه ۱۲۰۰ تن زباله توسط ۲ هزار پاکبان در تبریز/ پخش کیسه‌های زباله در خروجی شهرها و پارک‌ها در روز انس با طبیعت
جمع‌آوری روزانه ۱۲۰۰ تن زباله توسط ۲ هزار پاکبان در تبریز/ پخش کیسه‌های زباله در خروجی شهرها و پارک‌ها در روز انس با طبیعت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با اشاره به اینکه ۲ هزار پاکبان و رانندگان مرتبط با موضوع پسماند و زباله در شهر تبریز فعالیت می‌‌کنند،‌ گفت: میانگین تولید روزانه زباله در شهر تبریز یک هزار و ۲۰۰ تن است.

به گزارش عصرتبریز، علیرضا اصغری با بیان این خبر اظهار داشت: میانگین تولید روزانه زباله در شهر تبریز یک‌هزار و ۲۰۰ تن است که این عدد در تحویل سال جدید به علت خانه‌تکانی‌ها و نظافت ۳۰ درصد افزایش داشته و تا یک‌هزار و ۶۰۰ تن زباله رسید.

وی افزود:‌ البته بعد از تحویل سال نو و در ایام تعطیلات میزان تولید زباله تا حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است و به طور میانگین ۸۰۰ تن زباله در روز تولید می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با اشاره به اینکه ۲ هزار پاکبان و رانندگان مرتبط با موضوع پسماند و زباله در شهر تبریز فعالیت می‌‌کنند،‌ گفت: نظافت شهری با همکاری شهرداری‌های ده‌گانه و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز مسؤولیت نظافت و برنامه‌ریزی و حمل و نقل پسماند را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد:‌ خوشبختانه در شب عید با افزایش ٣٠ درصدی زباله هیچ‌گونه مشکلی در حمل و نقل نداشتیم.

اصغری با بیان اینکه تمیزی شهر از اولویت سازمان مدیریت پسماند شهری است،‌ تصریح کرد:‌ با توجه به آغاز تبریز ۲۰۱۸ سعی بر آن شده تا تمام مناطق گردشگری و تاریخی از تمیزی و نظافت بیشتری برخوردار شود و نظافت آنها در اولویت قرار گرفته است.

وی در تشریح برنامه‌های ۱۳ فروردین روز انس با طبیعت تبریز بیان کرد:‌ برای این روز در پخش کیسه‌های زباله در خروجی شهرها و پارک‌ها از جمله برنامه‌هایی است تا زباله‌های تولید شده جمع‌آوری شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز تصریح کرد: ‌منطقی نیست که ۲ میلیون نفر زباله تولید کنند و ۲ هزار نفر آنها را جمع کند بلکه همت عمومی را می‌طلبد.

وی با قدردانی از همشهریان با فرهنگ تبریزی در کمک به جمع‌آوری زباله‌ها ‌گفت: ‌تبریز دارای سبقه فرهنگی بوده و اصلاً در شأن این شهر نیست که زباله در سطح شهر دیده شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس