رونمایی از اولین نرم افزار کارت اعتباری ارزی
رونمایی از اولین نرم افزار کارت اعتباری ارزی

از اولین نرم افزار کارت اعتباری بر پایه ارزی کشور در منطقه آزاد تجاری ارس رونمایی شد.

به گزارش عصرتبریز، نرم افزار بومی، تجاری و ارتباطی «کرسی» با تلاش محققات کشور در راستای حمایت از صادرات کالای ایرانی و حل مشکلات مسافران ایرانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند به طور رسمی با حضور محمد حسن‎نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و مسوولان منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.

در این مراسم نماینده مردم مرند و جلفا با تقدیر از سازندگان این نرم افزار گفت: این نرم افزار در سال حمایت از تولید ملی بزرگترین کمک به تولید ملی خواهد بود.

حسن‎نژاد افزود: مشکل ما این بود که تجار ما صادرات می کردند ولی با توجه به شرایط تحریمی نمی‎توانستند دلار آن را وارد کشور کنند و مجبوراً به جای ارز، جنس وارد کشور می‎کردند که این امر تیشه به ریشه کالای ایرانی و تولید ایرانی می زد.

وی در ادامه با تشریح عملکرد این نرم افزار گفت: با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سختی ارزها می توانند وارد سیستم مالی – بانکی کشور شوند در نتیجه باعث افزایش تقاضا و کم شدن ارزش پول ملی کشور می‎شد ولی در این سیستم منبع ارزی این نرم افزار دلارهایی خواهی بود که به دلیل مشکل تحریمی نمی توانند وارد کشور شوند.

در ادامه مراسم مخترع این سیستم نوین ارتباطی – ارزی، جلوگیری از خروج میلیاردها دلار ارز به خارج از کشور، عدم تحریم این کارت ها توسط کشورهای غربی، مقابله با پولشویی یا پول کثیف، خرید از سایت های خارجی، قابل استفاده در کلیه ATM های خارجی در تمام دنیا را از مزایای این طرح برشمرد.

علیپور همچنین افزود: با این نرم افزار در هر کجای دنیا که باشیم می توان به شکل آنی با پرداخت ریالی، ارز مورد نظر را بدست آورد.

این مخترع از بومی بودن این طرح خبر داد و افزود: در صورت حمایت مسوولان در سال «حمایت از کالای ایرانی» می توانیم با این طرح مشکلات تحریمی را به شکل گسترده حل کرده و تحویل شگرفی در افزایش صادارت و تولید ملی برداریم.

علیپور در پایان سخنان خود از شروع پژوهش ها برای طراحی فناوری جهت مقابله با ریزگردها که یکی از مشکلات استان های غربی و جنوبی کشور می باشد خبر داد.