باید روی آرمان‌های انقلاب ایستاده و از خط ولایت خارج نشویم/ انتقاد از مخفی شدن برخی مسوولان
باید روی آرمان‌های انقلاب ایستاده و از خط ولایت خارج نشویم/ انتقاد از مخفی شدن برخی مسوولان

امام جمعه تبریز گفت: همه باید روی آرمان‌های انقلاب ایستاده و از خط ولایت خارج نشویم و بصیرت خود را در مقابل دشمن افزایش دهیم.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در اولین جلسه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه اظهار کرد: ۲۰ و ۲۱ فرودین از جمله روزهای تاریخی است که نباید فراموش کرد چرا که روز موفقیت‌آمیز اعلام کردن دانش هسته‌ای در کشور بوده که لازم است در این روز ما دانشمندان جوان هسته‌ای ایران را یاد کنیم و آن‌ها را همیشه مورد تکریم و تعظیم ملت ایران قرار دهیم چراکه آن‌ها کار بزرگی کرده‌اند و اقتدار و سربلندی را برای کشور به دست آوردند.

قدر شهدای هسته‌ای و دانشمندان حال هسته‌ای را بدانیم 

وی افزود: شهدای هسته‌ای برای خدمت به وطن و میهن اسلامی، آرمان‌های والای امام راحل(ره)، خدمت در مسیر تدابیر مقام رهبری و با مسوولیت پذیری بسیار بالا قدم گذاشته و در نهایت به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: یاد هنرمند شهید آوینی را گرامی می‌داریم که روز شهادت او را روز هنر اسلامی یاد شده است از این‌رو باید هنرمندان ما مسیر شهید آوینی را پیش بگیرند و اهداف شهدایی مانند آوینی دنبال کنند.

لزوم تقویت مسیر هنرهای اسلامی در کشور  

وی افزود: هنرمندان برای هنر اسلامی قدم‌های ارزشمندی برداشته‌اند که البته  نیاز به تقویت این مسیر است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه فردا سالگرد شهادت صیاد شیرازی است، تصریح کرد: او یک شخصیت متعهد، متدین بوده و آن چیزی که صیاد را صیاد کرد و نامش را زنده نگه داشت تعهد، اخلاص و نظم صیاد بود.

خاطره‌ای از نظم صیاد شیرازی از نظر امام جمعه تبریز 

وی با اشاره به خاطره‌ای از صیاد شیرازی، بیان کرد: زمانی که این شهید در ستاد کل نیروی زمینی بود با او کاری داشتم و به دفترش مراجعه کردم که صیاد خطاب به بنده گفت چرا چند دقیقه زودتر آمدید و این نشان از نظم شهید در برنامه‌هایش بود.

آل‌هاشم ادامه داد: صیاد شیرازی در دوران جنگ هنگام جابه‌جایی از یک مسیر به مسیر دیگر فقط استراحت می‌کرد و همیشه در حال تلاش و فعالیت بود.

وی یادآور شد: البته عشق  به علما، روحانیت و ولایی بودن از جمله شخصیت‌های صیاد شیرازی بوده به طوریکه همیشه سعی می‌کرد در عملیات‌ها تعدادی از ائمه جمعه استان نیز حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: اخلاص و دانش نظامی صیاد زبانزد و ستودنی و انکارناپذیر بود؛ به طوریکه قبل از مسوولیت فرماندهی نیروی زمینی و حتی قبل از جنگ در کردستان تا میاندوآب خدمات ارزنده‌ای کرده است.

اهمیت گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به خاطر چهلمین سال پیروزی انقلاب و ماه مبارک رمضان 

نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز کرد: بهترین کلام در رابطه با امام(ره) را می‌توان  فرمایش رهبر معظم انقلاب بیان کرد که فرموده‌اند این انقلاب بدون نام خمینی(ره) هیچ جا شناخته شده نیست از این رو بر همه لازم است تا سالگرد ارتحال امام(ره) را با عظمت برگزار کنند.

وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه امسال در چهلمین سال انقلاب قرار گرفته‌ایم از این‌رو همه باید برای تحقق بخشیدن آرمان‌های والای امام(ره) تلاش کنند.

نباید در برگزاری مراسمات فقط از مشکلات گفت و فرصت به سوءاستفاده دیگران داد 

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه امام(ره) کار بزرگی کرده و ما متاسفانه وقتی در برخی ایام اقدام به برگزاری مراسمی می‌کنیم همیشه مشکلات را مطرح کردیم، افزود: البته قبول داریم مشکلاتی از قبیل اقتصادی و معیشتی وجود دارد و باید آن‌ها را حل کرد و فرصت به سوءاستفاده دشمن نداد.

برکات انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور ملموس‌تر است

امام جمعه تبریز متذکر شد: انقلاب اسلامی کار بزرگی کرده و شاید در داخل کشور متوجه آن نباشیم ولی در خارج از کشور برکات انقلاب برای مسلمانان قابل ملموس‌تر است.

رابطه پنهانی ۷۰ ساله آل‌سعود با رژیم صهیونیستی در رابطه با فلسطین

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی دست در دست هم داده تا انقلاب را تحت فشار بگذارند، افزود: برخی مسائل تازه از قبیل اینکه از  ۷۰ سال پیش آل‌سعود در مساله فلسطین، همراه با رژیم صهیونیست‌ها بودند تازه برای ما روشن می‌شود و همه به رابطه پنهانی آن‌ها پی می‌برند.

آل هاشم اذعان داشت: اخیراً سعودی‌ها دست به تهدید جمهوری اسلامی ایران زده‌اند و حتی ولیعهد احمق، جوان و شیطان صفت سعودی‌ها هر روز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند چراکه اثرگذاری انقلاب را بین ملت مسلمان را دیده و البته این اثرگذاری برگرفته از انقلاب خمینی(ره) است.

وی با تاکید به اینکه بزرگداشت روز ارتحال امام خمینی(ره) تقویت همان انقلاب است، تصریح کرد: بزرگداشت انقلاب تقویت ارزش‌های انقلاب، تکریم آرمان‌های انقلاب و تکریم شهدای انقلاب است و همه باید با همکاری یکدیگر  این مراسم را به نحو احسن با حضور جوانان انقلاب و حزب‌الهی و غیرتمندی که باید روز به روز تقویت شوند برگزار کرد.

حمایت از جوانان انقلابی کشور

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: تقویت نیروهای انقلابی برای حفاظت از آرمان‌های امام راحل(ره) لازم بوده و باید به صورت خودجوش این مراسم‌ها را برگزار کنند و ما نیز آن‌ها را حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه شاید امسال و سال دیگر به علت تقارن رحلت امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان برنامه اعزام به مرقد ایشان نداشته باشیم ولی نباید بگوییم چون اعزامی نیست دیگر هزینه‌ای برای ارتحال نخواهیم کرد، ادامه داد: باید به جای هزینه اعزام  به یاد امام راحل(ره) در راستای افزایش اطعام و افزایش معنویت برنامه‌ها و برگزاری شکوهمند لیالی قدر تلاش کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان متذکر شد: با توجه به اینکه هزینه گذاری در بخشی یک سرمایه‌گذاری است از این رو هزینه به نام امام راحل(ره) و گرامیداشت یاد ایشان بین مردم نیز فرصتی برای سرمایه‌گذاری است.

وی تاکید کرد: اگر دست جوانان انقلابی را باز نگه داریم کارهای بزرگی می‌کنند چرا که همه برای امام(ره) و گرامیداشت یاد ایشان آمادگی دارند تا بهترین برنامه‌ها را عرضه کنند.

آل‌هاشم با تاکید به نقش رسانه‌ها در روز ۱۴ و ۱۵ خردادماه و تبیین این روزها بین مردم، گفت: رسانه‌ها نیز وظیفه سنگین دارند و باید در انعکاس برنامه‌های مربوط به امام(ره) و نقش ارزنده‌ ایشان تلاش کنند و خدا را شاکریم مسوولان دولتی و همه دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف و روحانیت همراه این برنامه‌ها هستند.

وی تصریح کرد: همه ما باید نقش خود را در خصوص تبیین نقش امام رحمت‌الله در پیروزی، هدایت و صدور انقلاب ایفا کنیم، گفت: حرکت‌های اسلامی در کشورهای مختلف حکایت از صدور فرهنگ انقلاب اسلامی و مورد نظر امام‌(ره) است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه یک عده فکر نکنند چون امام رحمت الله  رفته و در میان ما نیست حتماً آرمان‌های انقلاب ضعیف‌تر شده است، ادامه داد: امروز آرمان‌های امام راحل(ره) با همان صلابت در حال حرکت بوده و این لطف خداوند بود که مقام رهبری در ترور سال ۶۰ زنده بمانند و حال مسلمانان کل جهان را هدایت کنند از این رو باید به این نکته در سالگرد امام راحل(ره) توجه ویژه شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر در موقعیت حساسی قرار گرفته‌ایم و دشمنان انقلاب اسلامی شبانه روزی برای ضربه زدن به انقلاب تلاش می‌کنند ولی به لطف و عنایت خداوند و البته به شرط ایمان و تحرک مسلمانان پیروزی با ما است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: همه ما باید روی آرمان‌های انقلاب ایستاده و از خط ولایت خارج نشویم و بصیرت خود را در مقابل دشمن افزایش دهیم.

آل‌هاشم با تاکید به اینکه روز قدس امسال اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: هر سال روز قدس و راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان یک کارهایی می‌کنند تا قدس و ۲۲ بهمن مطرح نشود در حالی که  هر وقت  توطئه و شیطنت دشمن زیاد شده در داخل کشور وحدت و صمیمت بین مردم نیز زیاد می‌شود.

وی ادامه داد: شیطنت‌های دشمن باعث شده تا ملت مقاوم‌تر در راهپیمایی‌ها شرکت کنند و ما باید قدر این ملت و مردم را بدانیم چراکه به نظام و انقلاب علاقه‌مند هستند و اگر گله‌ای وجود دارد از عملکرد نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها ناشی می‌شود.

امام جمعه تبریز گفت: برخی مسوولان در اداره‌ها چنان خود را مخفی می‌کنند تا مردم برخورد نداشته باشند که این کار صحیح نیست زیرا بهترین وظیفه و نیکوترین کار خدمت به مردم و  برخورد مناسب با آن‌ها است.

وی با بیان اینکه اگر مردم ناراحت هستند به خاطر برخی تبعیض‌ها در برخی اداره‌جات است، ادامه داد: ناراحتی‌ها به خاطر عملکرد نادرست برخی مدیران و مسوولان بوده وگرنه مردم ما به خاطر انقلاب جان داده‌اند و امکان ندارد علیه انقلاب بایستند‌.

آل‌هاشم افزود: باید به مردم محبت کرد چراکه آن‌ها همه چیز خود را برای انقلاب اسلامی ایران  داده‌اند و ما باید از جوانان حزب الهی و انقلاب حمایت کنیم.

وی در پایان ابراز کرد: با توجه به توطئه‌های اخیر صهیونیست‌ها با همکاری آل سعود خبیث هر چقدر فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل‌سعود زیاد باشد به آن اندازه دشمن سیلی خواهد خورد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس