هیچ کسی قدرت مردم ایران را امتحان نکند/ صیاد شیرازی طلایه‌دار حفظ انسجام و یکپارچگی نیروهای مسلح بود
هیچ کسی قدرت مردم ایران را امتحان نکند/ صیاد شیرازی طلایه‌دار حفظ انسجام و یکپارچگی نیروهای مسلح بود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: توصیه می‌کنیم هیچ کسی قدرت مردم ایران را امتحان نکند.

به گزارش عصرتبریز، امیر سرتیپ حاتمی پیش از ظهر امروز در یادمان سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی در سالن سرباز شهید اظهار کرد: زمانی که آن اتفاق شوم و بد دی‌ماه اتفاق افتاد که البته دانسته، ندانسته و تحریک شده بود و به هر دلیلی اتفاق افتاد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی به زمین انداخته شد از این‌رو به طور ویژه هر جا پرچم را ببینم احترام می‌کنم چرا که برای این پرچم خون‌های زیادی ریخته شده است.

وی با بیان اینکه این جلسه برای پاسداشت شهدا بوده و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب این مراسم‌ها کمتر از شهادت نیست، گفت: خشنود هستیم که در جلسه‌ای با نام شهید در تبریز حضور دارم.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: شعاری که مردم آذربایجان همیشه مبنی بر اینکه «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» تکرار شده است که دیگر غیرترک‌ها نیز این شعار را می‌دانند.

حاتمی با تاکید به اینکه هر موقع احساس خطری برای انقلاب اسلامی پیش آمده آذربایجان پیش‌قدم شده است، گفت: به حق آذربایجان سر ایران بوده و همیشه باعث سربلندی ایران شده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، گفت: تحقق شعار سال یک نهضت همگانی بوده و همه مسوول هستیم.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: تک تک مردم نسبت به تحقق شعار سال مسوول بوده و البته می‌توانیم در این خصوص کاری انجام دهیم و اگر انجام ندهیم مواخذه خواهیم شد.

حاتمی با بیان اینکه شاید بیشتر از مصرف‌کنندگان کالا تولیدکننده وظیفه دارد، افزود: تولیدکنندگان باید برای ارتقای کیفیت کالا، مطلوب بودن قیمت کالا باید تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت دفاع یک تولید کننده بزرگ برای نیروهای مسلح بوده است، ادامه داد: تلاش کرده‌ایم محصولات با کیفیت‌تری ارائه دهیم و این کار را در سال‌جاری پر رونق‌تر انجام خواهیم داد.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان، تولیدکنندگان، نیروهای امنیتی مسوول بوده و نباید  به هیچ‌وجه کالای قاچاق خرید و فروخت و حتماً بدانیم که با خرید یک کالای خرید قاچاق به یک تولید کننده و یک ایرانی لطمه وارد می‌شود.

وی اضافه کرد: امید است با عزم ملی  بتوانیم منویات رهبر فرزانه انقلاب را عملیاتی کنیم و اصلاً مهم نیست چه مقدار کار می‌کنیم بلکه مهم این است که وظیفه خود بدانیم و تلاش کنیم.

حاتمی در ادامه با اشاره به تقارن ایام با روز جمهوری اسلامی و اعیاد خجسته ماه مبارک رجب و بعثت پیامبر اکرم این روزها را به خانواده شهدا، جانبازان و ایرانیان و مردم دلیر شجاع و مومن آذربایجان تبریک گفت.

وی با بیان اینکه جلسه به نام شهیدان بوده و نام شهیدی بزرگ مانند صیاد شیرازی در راس آن قرار دارد، افزود: آذربایجان دروازه ارتباط با کشورهای دیگر است و همواره افکار نو و سیاسی در این منطقه بوده و همیشه منشا حرکات بزرگ کشوری بوده است.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: آزادیخواهی، اسلام دوستی مردم آذربایجان همواره در ذهن همه مردم ماندگار است و البته نام ستارخان و باقرخان به عنوان آزادیخواه همیشه می‌درخشد.

وی تصریح کرد: مردم آذربایجان به پشتیبانی از حرکت مردم انقلابی کشور آذربایجان حرکت کرده و جان دوباره به انقلاب داده‌اند که در تاریخ ماندگار شده است که می‌توان مصداق آن را در دفاع مقدس و کارهای بزرگ لشکر عاشورا دانست.

حاتمی اذعان داشت: قطعاً با داشتن چنین مردمی که در فضای دیگ جوشان ملتهب منطقه همواره دارای آسایش و آرامش هستیم که در کنار آن همچنان در حال پیشرفت و تعالی هستیم در شرایطی که دشمنان جدی و قسم خورده‌ای داریم که چشم دیدن انقلاب را ندارند.

وی ابراز کرد: خود سردمداران استکبار به صراحت اعلام کرده‌اند که ۵۰۰ نفر در وزارت خزانه‌داری نشانده‌اند تا اقتصاد ایران را رصد کنند و چوب لای چرخش بکنند و همه اینها برای این است که آن‌ها در حال مشاهده پیشرفت ما هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید به اینکه ما سال‌های سال در زمینه‌های مختلف توانمندی هستیم و در حوزه دفاعی یک قدرت مقتدر در منطقه بوده‌ایم، افزود: ما می توانیم اهداف خود را پیش ببریم و از منافع و امنیت خود مقتدرانه دفاع کنیم.

وی ادامه داد: یک روزی ما همه توان خود را برای بیرون کردن دشمن از مرزها می‌کردیم  و چه سختی‌هایی در این زمینه کشیدیم و جلسه امروز مصداق همین جنس تلاش یکی از این دلیرمردان است سپس از این مرحله گذشتیم و دشمن شرق و غرب ما را اشغال کرده و نیرو بسیج کردند و ما تلاش کردیم تا با ایجاد بازدارندگی جلوی هرگونه تعرض به میهن را بگیریم که با هدایت پیامبرگونه رهبری این اتفاق افتاد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابراز کرد: در دور دست‌ها توطئه بزرگی را طراحی کردند تا یک گروه شرور را آماده کنند و به بلوغ برسانند و با ایجاد داعش جنایتکار انسان‌های زیادی به خاک و خون کشیده شده و افراد زیادی را آواره کردند ولی به لطف الهی این اجازه را ندادیم  و وارد یک مرحله بالاتر دفاعی شده که بازدارندگی فعال کردیم و  توانستیم در دورتر از مرزها توطئه‌های در حال شکل‌گیری را خنثی کنیم.

وی تصریح کرد: جلسه امروز به نام شهید بلند آوازه شهید صیاد شیرازی است و مردم این شهید را به خوبی می‌شناسند زیرا زمانی که صیاد به شهادت رسید و مراسم تشییع انجام می‌گرفت و بنده معاون مدیرکل ارتش بودم و در مراسم حضور داشتم  از نزدیک شاهد عظمت مراسم بوده و بوسه رهبری روی تابوت این شهید را دیدم.

وی ادامه داد: در خیابان جمعیت بسیار بزرگی که متشکل از مردم بود حضور داشت با اینکه در سال ۷۸ فضای ملتهبی در کشور حاکم بود ولی شهادت شهید صیاد شیرازی و اظهار لطف و محبت و بزرگ رهبر فضای کشور را عوض کرد.

وی با اشاره به اینکه همیشه در این فکر بودم که چگونه یک انسان می‌تواند تا این اندازه جایگاه مردم و مسوولان و خداوند پیدا کند، افزود: خداوند می‌فرماید کسانی که ایمان می‌آورند و عمل صالح انجام دهد خداوند تضمین می‌کند که او محبوب شود.

حاتمی با بیان اینکه در زندگی صیاد رموز زیادی وجود دارد و آن چیزی که بنده لمس کرده‌ام متکی به دو ویژگی او بود، ادامه داد: اولین ویژگی بارز شهید شیرازی اخلاص  بود به طوریکه فردی بسیار مخلص بوده و حتی یکی از همراهان صیاد شیرازی تعریف می‌کرد زمانی که عملیات فتح المبین انجام شد و سپس بیت‌المقدس بود مدت طولانی هم فرماندهان در عملیات بوده و سختی زیادی کشیدند به طوریکه امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد چرا که امام خدا شناس، دشمن شناس و انسان شناس بود.

وی ادامه داد: بعد عملیات‌های طولانی‌، صیاد شیرازی درخواست مرخصی کرد و همه از کار او متعجب شده بودیم ولی شهید رفت در یک اتاق و تمام مدت مرخصی را در حال سجده بود و زمان برگشت از او دلیل این کار را پرسیدیم که گفت امام خط را نشان داده‌اند و گفتند باید مراقب شیطان باشیم و من هم این کار را انجام دادم.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ولایی بودن شهید صیاد شیرازی از جمله ویژگی‌های دیگر او بود به طوریکه وقتی امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد تا انتهای موضوع را خوانده و عمل کرد که مبادا خلاف این حرف به ذهنش بیاید.

وی با تاکید به اینکه صیاد شیرازی طلایه‌دار حفظ انسجام و یکپارچگی و وحدت در نیروهای مسلح بود و ما می‌دانیم او در چه شرایطی این طلایه‌داری را پذیرفت، افزود: این شهید والا مقام راهبرد و رمز پیروزی ترکیب مقدس اعم از ارتش سپاه و نیروهای مسلح با هم در مقابل دشمن توانست طلایه‌داری انجام دهد و با این ترکیب به پیروزی‌های بزرگی رسیدیم و تا آخر عمر روی این ترکیب وفادار بود.

وزیر دفاع ادامه داد: شهید ویژگی‌های بسیار زیادی داشت و باید در ریز به ریز این ویژگی‌ها تامل شود که البته این جلسات بنای این کار است ولی نباید فقط به این بزرگداشت‌ها اکتفا کرد چراکه شهدایی مانند صیاد برای جوانان الگو تمام عیار بوده و شهید صیاد در ابعاد مختلف متخصص و سرآمد بود.

وی خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی گفت: با همه شیطنت‌ها و خباثت‌ها بدانید این جلسه و جلسات مشابه نشان می‌دهد خون شهدا زنده بوده و در رگ رگ تمام جوانان جاری است و اگر کسی بخواهد محاسبه  غلطی بکند امروز با خیل جوانان مواجه خواهد بود که سلاحش را ما تامین کرده و تمام نیازها را تامین کرده و حتما پاسخ دندان شکن خواهد گرفت.

وی ادامه داد: توصیه می‌کنیم هیچ کسی قدرت مردم ایران را امتحان نکند.

وزیر دفاع قبل از  آغاز سخنرانی خود در این مراسم با بوسه بر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس