محدودیت منابع مالی برای اتمام جاده تبریز- اهر وجود ندارد/ بهره برداری جاده تبریز- اهر تا پایان سال ۹۷
محدودیت منابع مالی برای اتمام جاده تبریز- اهر وجود ندارد/ بهره برداری جاده تبریز- اهر تا پایان سال ۹۷

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که از سوی دولت هیچ گونه محدودیت مالی برای اتمام پروژه بزرگراه تبریز - هریس - اهر وجود ندارد، گفت: امید است در سال جاری شاهد اتمام این پروژه باشیم.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در بازدید از محور تبریز – خواجه و بیلورد، اظهار کرد: جاده تبریز – هریس – اهر از پرترددترین محورهای مواصلاتی منطقه است و همچنین از مهمترین راه های ارتباطی شهرستان های هریس، اهر، ورزقان و کلیبر می‌باشد و از سویی به دلیل واقع شدن واحد های تولیدی و صنعتی در این مسیر، یکی از با اولویت‌ترین محورهای حمل و نقلی کشور برای توسعه و تبدیل شدن به بزرگراه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به نقش بزرگراه تبریز – اهر در کاهش حوادث جاده‌ای استان، ادامه داد: بیشترین آمار تصادفات و تلفات جانی در آذربایجان شرقی متعلق به جاده اهر است، و از سویی نیز به دلیل وجود معدن طلا و مس در ورزقان، این جاده محور رفت و آمد فعالان اقتصادی و صنعتی محسوب می‌شود؛ از این رو اتمام این بزرگراه برای کاهش سوانح و خسارت های جانی امری ضروری است.

خدابخش اضافه کرد: از ۹۰ کیلومتر این بزرگراه، ۲۶ کیلومتر آن تا مهرماه سال گذشته به بهره برداری رسیده است و همچنین در شش ماه گذشته نیز ۱۶ کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص ۴۸ کیلومتر باقی مانده این بزرگراه نیز گفت: مقرر شده تا اواخر این هفته، پیمانکار اصلی آن که ۳۵ کیلومتر از مسیر در دست این پیمانکار است، وارد عمل شود.

وی با اشاره به افزایش تجهیزات مکانیکی در محور باقیمانده افزود: از طرف دولت محدودیتی در زمینه منابع مالی برای ساخت این جاده نداریم.

خدابخش ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال این پروژه به طور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/