دولت و مردم از قربانیان اسیدپاشى حمایت کنند
دولت و مردم از قربانیان اسیدپاشى حمایت کنند

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اسيد پاشى اخير در تبريز گفت: با توجه به پيگيرى‌های روزهاى اخير و هماهنگى با خانواده‌ی قربانی، ادامه مداواى وى در يكى از بيمارستان‌هاى پايتخت انجام خواهد شد و من پيگير روند درمان معصومه جليل‎پور در تهران هستم.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در عیادت از قربانی اسید پاشی اخیر در تبریز در یکی از بیمارستان‌های تهران، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بنا به ضرورت‌های پیش آمده، «طرح تشدید مجازات اسید پاشى» توسط بنده و سایر همکارانم در فراکسیون زنان تهیه و به امضای جمع کثیری از نمایندگان رسیده و به کمسیون قضایى مجلس شوراى اسلامى ارسال شده است که با توجه به حادثه اخیر باید تسریع در ارجاع آن به صحن صورت گیرد.

سخنگوى کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامى در ادامه با بیان این که فروش اسید و مواد شیمیایى به مردم باید بر اساس ضوابط و مقررات خاص و با نظارت‌ از سوى دستگاه‌هاى مسئول صورت گیرد، گفت: بهتر است تمامى نهادهاى مسئول، سازمان‌هاى مردم نهاد و خود مردم در راستای کاهش و رفع کارهاى غیرانسانى همچون اسیدپاشى تلاش کنند.

وی افزود: هزینه‌هاى درمان قربانیان اسیدپاشى بسیار سنگین بوده و بهتر است علاوه بر توجه و حمایت ویژه دولت، اقشار مختلف مردم نیز در قالب سازمان‌هاى مردم نهاد در این زمینه فعال باشند.

انتهای پیام/