مردم استان آذربایجان شرقی بیش از استاندارد جهانی در فضای مجازی فعالیت دارند
مردم استان آذربایجان شرقی بیش از استاندارد جهانی در فضای مجازی فعالیت دارند

رییس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: استاندارد فعالیت در فضای مجازی ۱۶ ساعت در ماه است و فعالیت بیش از استاندارد در فضای مجازی موجب بروز ناهنجاری ها و آسیب های متنوع می شود.

به گزارش عصرتبریز، محسن محمودی با اشاره به میزان استفاده از فضای مجازی در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: مردم استان آذربایجان شرقی بیش از استاندارد جهانی در فضای مجازی فعالیت دارند و بیشترین رده سنی کاربران فضای مجازی ۱۲ الی ۲۵ سال هستند و گسترش رو به رشد فضای مجازی و جهان شمول بودن آن یکی از عوامل ناشناخه بودن آن برای عموم است.

وی ادامه داد: زندگی در کنار فضای مجازی نیازمند داشتن آگاهی های لازم در این خصوص است و انتشار پدیده مجازی در تمام سطوح جامعه روی داده است بخصوص ورود کودکان در این حوزه بسیار خطرناک است.

رییس پلیس فتای استان آذربایجان شرقی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی که به اندازه انقلاب است، افزود: مواظبت از فضای مجازی رسالت همگانی است و پدیده جهانی فناوری اطلاعات تحول بزرگی در زندگی بشری ایجاد کرده است.

سرهنگ محمودی گفت: تسلط و رصد خوبی بر فضای داریم و پلیس فتای استان آذربایجانشرقی جزء استان های موفق در برخورد با جرایم سایبری است و برای نمونه ۱۷۵ مرکز پخش داروهای غیر بهداشتی و غیر مجاز در استان شناسایی و منهدم شده است و اقدامات سودمندی در خصوص هک و نفوذ صورت گرفته است.

او با تشریح انواع جرایم فضای مجازی افزود: نشر اکاذیب، تهمت و افترا بیشترین جرم روی داده در فضای مجازی استان است و امروزه جرایم برخلاف روال سنتی سابق، به واسطه تکنولوژی رویکرد پیچیده و تازه ای به خود گرفته است.

رییس پلیس فتای استان با بیان اینکه گیمرهای استان روزانه ۱۵ ساعت در فضای مجازی هستند، تاکید کرد: بازی های رایانه ای میلیون ها دلار ارز از کشور خارج می کند و حضور بیش از استاندارد در فضای مجازی ناراحتی های روحی و روانی زیادی برای این گیمرها به دنبال دارد و والدین هوشیاری و حساسیت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/