توجه ویژه به موضوع اشتغال روستایی در سال ۹۷
توجه ویژه به موضوع اشتغال روستایی در سال ۹۷

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع اشتغال روستایی در نشست امروز این کمیسیون با حضور معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون و مدیران بانک های عامل خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در تشریح دستور کار امروز (سه‎شنبه، ۲۸ فروردین ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حضور عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، بانک های عامل از جمله رفاه، کشاورزی و توسعه و تعاون موضوع اشتغال زایی در روستاها بررسی شد، گفت: نحوه اشتغال زایی و موانع سد راه مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان مشکلات مردم حوزه انتخابیه را در مورد ارائه تسهیلات و وام و طرح های مربوطه پیگیری کردند و مسئولان حاضر به سوالات نمایندگان پاسخ دادند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: نمایندگان تاکید داشتند برای بهبود اشتغال زایی باید اقدامات لازم برای کاهش بروکراسی اداری مورد توجه قرار گیرد زیرا بسیاری از جوانان طرح های خوبی ارائه می کنند اما متاسفانه روند بروکراسی اداری بسیار طولانی است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور قطع در سال ۹۷ موضوع اشتغال زایی در روستاها در دستور کار قرار خواهد گرفت و به تبع آن در راستای کاهش حاشیه نشینی و معکوس کردن مهاجرت ها در کشور نیز گام خواهیم برداشت.

انتهای پیام/