ظرفیت صنعتی آذرشهر فرصتی ملی و نه صرفا استانی/ ناامید کردن مردم از دولت منجر به ناامیدی از نظام می شود
ظرفیت صنعتی آذرشهر فرصتی ملی و نه صرفا استانی/ ناامید کردن مردم از دولت منجر به ناامیدی از نظام می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت بیش از ۵۰۰ کارخانه فعال در شهرستان آذرشهر، ظرفیت صنعتی این شهرستان را به فرصتی ملی و نه صرفا استانی بدل کرده است.

به گزارش عصرتبریز، سیدعباس صالحی امروز (دوشنبه) در ادامه سفر یک روزه خود به آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری شهرستان آذرشهربا بیان این مطلب افزود: تلاش همگانی برای امیدآفرینی در کشور ضروری است و باید توجه داشت ناامید کردن مردم از دولت منجر به ناامیدی آن ها از نظام می شود.

وی افزود: اگر بخواهیم امید اجتماعی را افزایش دهیم، این امید را با یاس آفرینی نسبت به دولت نمی توان ایجاد کرد، به ویژه در شرایط حاضر دنیا کسانی سرکار آمده اند که غیرقابل پیش بینی اند و ترامپ نه تنها برای کشورهای اروپایی حتی برای دولتمردان امریکایی هم غیرقابل پیش بینی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: فضای جهانی و منطقه ای با مخاطره مواجه است و رویکردی که مقام معظم رهبری به دولتمردان تاکید کرده اند این است که باید امید اجتماعی را بالا ببریم و فضای انسجام را بیش از گذشته در کشور توسعه دهیم.

صالحی مردم را بنیاد حوزه دیانت، فرهنگ و هنر دانست و اظهار کرد: البته این به معنای رفع مسئولیت از دولت ها نیست بلکه دولت ها نباید از سرمایه گذاری در حوزه دینی توسط مردم غافل شوند.

وی افزود: باید وجه مردمی بودن حوزه دین، فرهنگ، هنر و ادب حفظ شود و به طور حتم دولت دین مدار نیز نسبت به این حوزه ها بی مسئولیت نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت های شهرستان آذرشهر در حوزه های مختلف قابل توجه است، گفت: فعالیت بیش از ۵۰۰ کارخانه فعال با هزاران نفر کارگر ثابت و غیرثابت فرصت بزرگ صنعتی و تولیدی است و ظرفیت صنعتی این شهرستان فرصتی ملی و نه صرفا استانی است.

وی با اشاره به ظرفیت های معدنی و کشاورزی این شهرستان افزود: دولت با تمام توان می کوشد تا شرایط اقتصادی کشور را بهتر و برای توسعه کشور فرصت سازی کند.

صالحی تاکید کرد: در سال ۹۱ فضای رشد کشور فضای منفی بیش از هفت درصد بود اما در سال ۹۵ این میزان با ترکیب منابع نفتی به بالای ۱۱ درصد رسید که اتفاق بزرگی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت یازدهم تورم ۳۴ درصدی در سال ۹۱ را در سال ۹۵ به تورم تک رقمی تبدیل کرد که کار راحتی نیست. دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور رو به رشد باشد؛ به رغم اینکه هزینه های جاری کشور رو به افزایش است اما در عین حال مسیر رشد و توسعه طی می شود .

وی با بیان اینکه مشکلات مطرح شده توسط مسئولان این شهرستان را به هیات دولت خواهیم رساند، گفت: باید گفت و گوهایی درباره روند اجرای پروژه های خواسته شده انجام شود چون اعتبار ملی به دلیل وجود پروژه های نیمه تمام کافی نیست و برای انجام درخواست های مطرح شده باید از اعتبار استانی استفاده کرد.

انتهای پیام/