لزوم تکمیل پروژه‎های بزرگراهی استان/  وجود یک کارخانه‎ی ذوب در مس سونگون ضرورت دارد
لزوم تکمیل پروژه‎های بزرگراهی استان/  وجود یک کارخانه‎ی ذوب در مس سونگون ضرورت دارد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: تکمیل اتوبان‎های تبریز - سهند، اتوبان تبریز - اهر و اتوبان تبریز - مرند - بازرگان یکی از خواسته‌های به‎حق مردم آذربایجان است.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم در جمع مردم تبریز که برای دیدار عمومی با رییس جمهور در ورزشگاه تختی این شهر حاضر بودند، اظهار داشت: لازم می دانم تشریف فرمایی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران را به شهر شهیدان محراب، به سرزمین شهدای ۲۹ بهمن تبریز و به خانه عاشوریانِ لشکر عاشورا و به شهر شهیدپرور و هنردوست و عالم‌پرور و ورزش‌دوست تبریز و آذربایجان خیر مقدم عرض نمایم.

وی افزود: امروز مصادف است با سالگرد ارتحال عالم وارسته و فقیه بزرگوار آیت‌الله ملکوتی؛ در اینجا لازم میدانم به روح آن عالم فرزانه درود بفرستم و همینطور یاد شهدای محراب، آیت‌الله قاضی طباطبایی، آیت‌الله مدنی و همینطور آیت‌الله مشکینی را گرامی بدارم و از خدمات ۲۲ ساله آیت‌الله شبستری در آذربایجان قدردانی کنم.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه از طرف مردم آذربایجان و تبریز چند نکته مهم را به‌ حضور رییس جمهور می‌رسانم، گفت: نکته اول، بحث دریاچه ارومیه است؛ دریاچه ارومیه که روزی در منطقه می‌درخشید الان با خشکی فاصله چندانی ندارد.

وی افزود: امید است با دستور ویژه حضرت عالی اقداماتی که انجام شده است، تسریع یابند تا موجب فراهم آوردن خوشحالی مردم آذربایجان شود.

آل‌هاشم در تشریح نکته دوم بیان کرد: مسیر راه آهن میانه به تبریز؛ این پروژه حدود ۱۸ سال قبل آغاز بکار کرده است و باید ۱۱ سال قبل آماده بهره‌برداری میشد. تازه امسال می‌گویند تا بستان‌آباد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و مسافران از بستان‌آباد به تبریز از طریق اتوبوس باید مسیر را طی کنند.

وی تصریح کرد: استدعا دارم اوامر حضرت عالی به مسوولان ذیربط صادر شود تا موحب تسریع در بهره‌برداری این پروژه مهم گردد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: نکته بعدی کارخانه مس سونگون در آذربایجان و منطقه ورزقان است که در کنار این کارخانه مهم، وجود یک کارخانه‎ی ذوب ضرورت دارد تا آنچه‌که به دست کارگران زحمت‌کش منطقه حاصل می‌شود در همین جا مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

آل‌هاشم ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته توسط وزارت بهداشت و درمان در استان، بیان کرد: در تبریز بخشی برای بیماران کبدی وجود ندارد بطوریکه بیماران کبدی برای معالجه و درمان به شیراز مراجعه می‌کنند. با توجه به پزشکان متخصصی که در این وزارت وجود دارد، استدعا دارد اقدامات لازم در ارتباط با راه‌اندازی بخش کبد در تبریز و آذربایجان انجام شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد تبریز بیمارستانی دارد که نیازمند تجهیز است؛ ان شا الله اوامر لازم در این رابطه نیز صادر گردد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه‎های بزرگراهی استان، گفت: تکمیل اتوبان‎های تبریز – سهند، تبریز – اهر که محل تصادفات هر روزه است و اتوبان تبریز – مرند – بازرگان یکی دیگر از خواسته‌هایی است که ان شا الله اوامر لازم را صادر خواهید کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم غیرتمند آذربایجان ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند دولت، همچون گذشته آمادگی خود را جهت تحقق بخشیدن به آرمان‌های والا امام عظیم شأن و اهداف مقدس مقام معظم رهبری تا آخرین نفس اعلام می دارند.

انتهای پیام/