هر کجا مردم باشند، نظام موفق می‌شود/ همواره برخی قدرت‎ها نسبت به ایران چشم طمع داشته‎اند
هر کجا مردم باشند، نظام موفق می‌شود/ همواره برخی قدرت‎ها نسبت به ایران چشم طمع داشته‎اند

رئیس جمهور گفت: هر کجا مردم باشند، نظام موفق می شود و تمام موفقیت های دولت حاصل حضور، اعتماد و امید مردم است.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (سه‎شنبه) در جلسه توسعه و برگزیدگان استان آذربایجان شرقی در تالار معلم تبریز، دخالت قدرتها در طول تاریخ را نشانه جایگاه برتر ایران و ایرانیان در منطقه برشمرد و اظهار داشت: هر کجا مردم باشند، نظام موفق می شود و تمام موفقیت های دولت حاصل حضور، اعتماد و امید مردم است.

رئیس جمهور تقویت وحدت و انسجام ملی و برنامه‌ریزی دقیق برای پیشرفت و توسعه کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در سایه اعتقادات، فرهنگ متعالی، تلاش مضاعف و تجربه ۴۰ ساله می‌توانیم با ایستادگی و تدبیر از مشکلات عبور کنیم.

روحانی با بیان اینکه حضور مردم در تمامی عرصه‌ها می‌تواند موفقیت و پیروزی به همراه داشته باشد، تصریح کرد: بدون حضور و مشارکت مردم، نمی‌توان به موفقیت رسید و اگر مردم در طرح‌ها و صحنه‌های مختلف حضور و مشارکت فعال داشته باشند، حتماً با پیروزی همراه خواهیم بود.

وی ادامه داد: تمام موفقیت‌های دولت یازدهم به دلیل امید، حضور و اعتماد مردم بود و در دولت دوازدهم نیز با حضور، اعتماد و تلاش موفق‌تر خواهیم بود.

روحانی تلاش برای مقابله با مشکلات و عبور از آنها را مورد تأکید قرار داد و گفت: اصولاً رشد انسان زمانی است که با انواع مشکلات از جمله جهل، عقب‌ماندگی، خشکسالی، حوادث طبیعی و مشکلات اخلاقی به مبارزه برمی‌خیزد و انسان در طول زندگی خود بایستی با مشکلات مختلف مبارزه کند و قدم به قدم در مسیر سعادت و پیروزی قرار بگیرد.

رئیس قوه مجریه افزود: البته ممکن است در بروز برخی از مشکلات از جمله زلزله، به دلیل بی‌توجهی به استحکام ساختمان‌ها، خودمان مقصر باشیم، لذا باید اماکن زندگی خود را در برابر مشکلاتی مانند زلزله مقاوم کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه به دلیل جایگاه فوق‌العاده حساس ایران در منطقه، همواره حساسیت‌هایی نسبت به کشورمان وجود داشته است، گفت: در طول تاریخ، طوایف و گروه‌هایی در منطقه بودند که نسبت به ایران حسادت داشتند و برخی قدرت‌ها نیز چشم طمع به سرزمین غنی ایران داشتند و این حساسیت‌ها با پیروزی انقلاب اسلامی که با منافع آنها سازگار نبود، بیشتر شد به گونه‌ای که در حوادثی مانند طبس مداخله آنها در کشورمان آشکار گردید.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، یکی از مقامات سیاسی بلندپایه انگلیس اعلام کرد که این انقلاب، ۶ ماه بیشتر دوام نخواهد آورد. اما امروز ۴۰ سال است که ملت ایران در برابر انواع توطئه‌ها ایستادگی و مقاومت کرده و با پیروزی آنها را پشت سر گذاشته است، البته چنین توطئه‌هایی باز هم ادامه خواهد داشت که باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام/