پیکاپ آمیکو تنها خودور ایرانی دارای استاندارد های ۸۸ گانه
پیکاپ آمیکو تنها خودور ایرانی دارای استاندارد های ۸۸ گانه

پیکاپ های تولیدی شرکت ارس خودرو دیزل (آمیکو) با برخورداری از استاندارد های یورو ۵ توانست برای اولین بار دی ماه سال گذشته استاندارد های ۸۸ گانه را در ایران اخذ کند.

به گزارش عصرتبریز، غلامرضاصادقیان مدیر عامل شرکت ارس خودرو دیزل (آمیکو) در حاشیه افتتاح خط تولید پیکاپ‌های دو کابین و تک کابین گروه صنعتی آمیکو از طریق ویدئو کنفراس توسط رئیس جمهوری در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: پیکاپ های دوکابین و تک کابین آمیکو در مقایسه با مشابه های خارجی خود در بازار ایران راحت تر،ارزان تر و قدرتمند تر هستند.صادقیان تاکید کرد: تست های عملیاتی که توسط بعضی از ارگانها و سازمان های مصرف کننده این نوع پیکاپ ها در ایران انجام گرفته موید قابل رقابت بودن و جایگزین شدن پیکاپ های آمیکو با ژاپنی های موجود در بازار کشور است.

صادقیان از شروع عملیات احداث سه پروژه دیگر همزمان با افتتاح خط تولید پیکاپ در گروه صنعتی آمیکو خبر داد و گفت: همزمان با افتتاح خط تولید پیکاپ های دو کابین وتک کابین آمیکو عملیات توسعه و ارتقا کامیون های ۲۹۳۶ آمیکو به استاندارد های یورو ۵ و EEV نیز آغاز شد.وی میزان سرمایه گذاری این پروژه را ۳ هزار میلیارد ریال اعلام و افزود:با عملیاتی شدن این پروژه برای ۲۲۰ نفر شغل ایجاد می شود که به مجموع شاغلان خط تولید این کامیون ها اضافه خواهند شد.

صادقیان با اشاره به نظر ریاست محترم جمهوری در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: گروه صنعتی آمیکو برنامه ویژه ای در این خصوص آماده و به شخص وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت ارائه داده و برنامه تولید ۱۵ هزار دستگاه از کامیون های توسعه و ارتقا یافته را برای آینده طراحی کرده ایم.

صادقیان به آغاز عملیات پروژه تولید SUV شاسی بلند آفرود در پلتفرم میتسوبیشی پاجرو ۷ صندلی اشاره کرد ه و گفت: در این پروژه نیز با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری برای ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ارس خودرو دیزل تاکید کرد: برای این پروژه تولید سالیانه ۱۵ هزار دستگاه را پیش بینی کرده ایم.

صادقیان موضوع استفاده از انرژی های تجدید پذیر را یکی از مهمترین بحث های روز دنیا بر شمرد و تصریح کرد: در این خصوص متاسفانه علی رغم پتانسیل های بالای کشورمان آنچنان که باید سرمایه گذاری صورت نگرفته و با توجه به نیاز کشورمان در تولید برق و صرفه جویی در مصرف آب بایستی دولت به حمایت بخش خصوصی آمده و بخش خصوصی با توان بالایی سرمایه گذاری کند.

غلامرضا صادقیان گفت:گروه صنعتی آمیکو در این راستا همزمان با افتتاح خط تولید پیکاپ های خود عملیات پروژه تولید۵۰ مگاوات برق از انرژی خورشیدی را با مشارکت سرمایه گذار خارجی آغاز کرد.

وی ادامه داد:این پروژه با احداث پنل های خورشیدی در زمینی به اندازه ۱۰۵ هکتار در منطقه آزاد ارس با میزان سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان داخلی و ۵۵ میلیون دلار سهم خارجی آغاز و پیش بینی می شود تا تیرماه سال آینده به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/