تبریز انتخاب نخست برای پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ بود
تبریز انتخاب نخست برای پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ بود

دبیرکل شاخه فرهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: در مورد پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ از ابتدا انتخاب ما تبریز بود.

به گزارش عصرتبریز، «علی‌اصغر مونسان» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با «هالیت اِرَن» دبیرکل شاخه فرهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی درباره حوزه‌های میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

دبیرکل ارسیکا در این دیدار فعالیت‌های شاخه فرهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی را تشریح کرد و گفت: ما اطلاعات لازم درباره شهرهای مختلف را به سازمان همکاری‌های اسلامی ارائه می‌دهیم، در مورد پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ نیز از ابتدا انتخاب ما تبریز بود و خوشبختانه تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

او افزود: ما تمایل داریم فعالیت‌های خود را در حوزه صنایع‌دستی در ایران توسعه دهیم و با سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این زمینه همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

دبیرکل شاخه فرهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی تصریح کرد: علاوه بر فعالیت در حوزه چاپ و نشر متون این مرکز در حوزه بازنشر قدیمی‌ترین نسخ قرآن مجید نیز فعالیت دارد که در این حوزه پیشگام است. ما تاکنون شش نسخه از قدیمی‌ترین نسخه‌های قرآن را بازنشر کرده‌ایم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در پاسخ گفت: ایران دارای موزه‌های قرآن بسیار غنی است. امیدوارم از طریق همکاری با معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی اقدام مشابهی نیز در مورد قرآن‌های ایران انجام شود.

او با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۰۰ رشته صنایع‌دستی در کشور فعال هستند گفت: اقوام مختلف در ایران در همه جای کشور صنایع‌دستی مختص به خود را دارند و صنایع‌دستی ایرانی از تنوع و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، در نتیجه می‌توانید از طریق همکاری با معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی فعالیت‌های خود را در حوزه صنایع‌دستی در ایران گسترش دهید و با کممک هم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.