برگزاری دادگاه عوامل حمله تروریستی به تهران
برگزاری دادگاه عوامل حمله تروریستی به تهران

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی در دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش عصرتبریز، در این جلسه ۸ نفر از عوامل گروهک تروریستی داعش حضور داشتند و جلسه با حضور وکلای مدافع متهمان، ۸ متهم و خانواده شهدا برگزار شد.

خروج متهم از کشور در سال ۹۴

براساس متن کیفرخواست قرائت شده س.م یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات جنگی در حالی که کمربند انتحاری به خود بسته بوده است وارد کشور می‌شود.

علت عدم همکاری مستقیم و اعزام نشدن س.م به تهران برای انجام عملیات تروریستی در حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی، هماهنگی برای انجام عملیات‌های دیگر بوده است.

دستگیری متهمان در ۲۰ روز

تمامی متهمین حاضر در دادگاه در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند. در بین اتهامات متهمین اتهاماتی همچون خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین نیز وجود دارد.

پرونده ۲۶ متهم دارد/ فردا جلسه رسیدگی به اتهامات اولین متهم پرونده است

قاضی صلواتی در این جلسه گفت: پرونده در مجموع ۲۶ متهم دارد که کیفرخواست بقیه اعضای گروه نیز در جلسات دیگر و با حضور متهمان و وکلایشان قرائت خواهد شد و فردا جلسه رسیدگی به اتهامات اولین متهم پرونده است.

انتهای پیام/