تکذیب خبر «کشته شدن دختر ۱۸ ساله تبریزی به دنبال تعقیب و گریز پلیس»
تکذیب خبر «کشته شدن دختر ۱۸ ساله تبریزی به دنبال تعقیب و گریز پلیس»

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی خبر «کشته شدن دختر ۱۸ ساله‌ی تبریزی را به علت تعقیب گریز پلیس امنیت اخلاقی» که در فضای مجازی منتشر شده است، تکذیب کرد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ علی ‌اسمعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: روز پنجشنبه در ساعت ۱۸:۱۸، خودروی پژو پارس به رانندگی یک پسر حدودا ۱۷ ساله و فاقد گواهینامه که یک دختر هم سن و سال راننده نیز سوار آن بود، در منطقه‌ی باغمیشه‌ی تبریز با اتوبوس تصادف کرد.

وی اظهار کرد: علت این تصادف عدم کنترل راننده‌ی نوجوان و ورود به لاین مخالف با اتوبوس بود که به دلیل شدت حادثه دختر جوان جان خود را از دست داد.

وی با تاکید بر این‌که در این موضوع تعقیب گریزی توسط پلیس گشت ارشاد وجود نداشته است، گفت بعد از وقوع تصادف، پلیس ۱۱۰، حدود ساعت ۱۸:۳۲ در محل حادثه حضور می‌یابد و هیچ خودروی گشت ارشادی در محل حادثه وجود نداشته است، در حالی برخی از کانال‌های معاند در فضای مجازی با انتشار تصویر و اطلاعات نادرست علیه پلیس سم پاشی می کنند.

سرهنگ اسمعیل پور با بیان اینکه در صورتی که تصادفی منجر به فوت شخص شود نیروی انتظامی وظیفه دارد در محل حادثه حضور یابد، گفت: تصاویر منتشر شده از خودروی پلیس در فضای مجازی مربوط به کلانتری ۱۲ منطقه بوده که براساس ابلاغ پلیس ۱۱۰ برای بررسی تصادف در محل حضور یافته است .

وی با بیان این‌که تاکنون پلیس گشت ارشادی در محله‌ی باغمیشه حضور نداشته است، افزود: معمولا پلیس گشت ارشاد در اماکنی مانند پارک ائل گلی، لاله پارک و سنگ فرش ولیعصر جهت تذکر به افرادی که قوانین را رعایت نمی کنند، حضور دارند و در استان ما به هیچ عنوان در خصوص چنین مسائلی تعقیب و گریزی توسط پلیس انجام نشده است .

وی با بیان این‌که پلیس به عنوان تنها یگانی که امنیت جامعه را تامین می کند، گفت: پلیس با مفاسدی از جمله برگزاری پارتی‌های مختلط و شب نشینی ها و… برخورد می کند و در مقابل تهاجم فرهنگی همچنان استوار ایستاده است ولی با این حال اگر برخی از افراد در خصوص این جریان به پلیس بهتان بگوید، مردم دارای آگاهی کامل هستندکه پلیس براساس شرح وظایف خود عمل می کند .

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که چنین مسائلی ساخت و پرداخته ی افرادی است که می خواهند به نیروی انتظامی ضربه بزنند، گفت: اخیرا فیلم کذایی در فضای مجازی پخش شده بود که به ظاهر در آن نیروی انتظامی با خانم ها برخورد می کرد، در حالی که این فیلم نیز از پیش طراحی شده بود چرا که فیلم پخش شده به صورت ناقص و به نفع معاندان و صرفا برای سیاه‌نمایی علیه پلیس پخش شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا