سونامی در انتظار بازار ارز و سکه/ دولت پازل اقتصادی خود را با صرافی ها تکمیل کند
سونامی در انتظار بازار ارز و سکه/ دولت پازل اقتصادی خود را با صرافی ها تکمیل کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اگر دولت صرافی ها و بخش خصوصی را در پازل اقتصادی کشور نچیند، در بخش ارز و سکه سونامی رخ می دهد.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور با اشاره به فروکش کردن حباب سکه و ارز در روزهای اخیر، گفت: در حال حاضر آرامش معناداری بر کشور حاکم است و بانک مرکزی نباید به این موضوع بیندیشد که توانسته حجم نقدینگی را کنترل کند، چراکه هیچ کنترلی صورت نگرفته است بلکه مردم در حال حاضر  شرایط برزخی را تجربه می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم منتظر هستند تا مشاهده کنند، ظرف چند هفته آینده جایگاه سیاسی ایران، ATF و امنیت سرمایه گذاری چگونه رقم می خورد، افزود: در حال حاضر حتی امنیت روانی در بازار برقرار نشده و مردم در برزخ و بلاتکلیفی به سر می برند، لذا باید از این آرامش به عنوان یک فرصت برای اتخاذ تصمیم قطعی استفاده کرد، تا پس از این برزخ نقدینگی به بازارهای پولی هدایت شود.

بانک مرکزی باید هر چه سریعتر بازار ارز و سکه را ساماندهی کند

آقاپور ادامه داد: اگر در این بخش فرصت سوزی شود،  برزخ  کنونی  با توجه به نقدینگی های در دست مردم تبدیل به یک سونامی می شود.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید هر چه سریعتر بازار ارز و سکه را ساماندهی کرده و به نیازهای مردم در این باره پاسخ دهد، یادآور شد: صرافی ها باید فعالیت خود را آغاز کنند، دولت باید بخش خصوصی و صرافی ها را ببیند و در پازل خود آنها را بچیند.

دولت به تنهایی نمی تواند  در بازار ارز و سکه پاسخگو باشد

 نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر دولت صرافی ها و بخش خصوصی را در پازل اقتصادی کشور نچیند، در بخش ارز و سکه سونامی رخ می دهد.

وی  با بیان اینکه دولت، بانک مرکزی و بانک های عامل نمی توانند به تنهایی در بازار ارز و سکه پاسخگو باشند و باید بخش خصوصی را در کنار خود ببینند، تصریح کرد: در شرایط اولویت بندی ارز،  دولت باید ابتدا تکلیف ارز، اعتبارات بانکی و قراردادها را مشخص کند و سپس وارد بازار سکه شود.

پایان پیام/