لزوم کاهش هزینه‌های سفر به آذربایجان شرقی/ شورای شهر و شرکت‌های گردشگری به تعامل نیاز دارند
لزوم کاهش هزینه‌های سفر به آذربایجان شرقی/ شورای شهر و شرکت‌های گردشگری به تعامل نیاز دارند

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب‌وکار شواری شهر تبریز معتقد است یکی از راه‌های موثر برای جذب گردشگر، کاهش هزینه‌های سفر به استان آذربایجان‌شرقی است.

غلامحسین مسعودی ریحان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه در ایام روز شورا قرار گرفتیم در این روز یک رویداد بزرگ در جامعه اسلامی اتفاق می‌افتد یعنی در این روزها کار خود مردم به خود مردم واگذار می شود.

وی با بیان اینکه اهمیت شورا در دین مبین اسلام مهد قرآن کریم بارها تاکید شده است، افزود: طول تاریخ تمام حاکمان با خرد کارهای خود را از طریق شورا انجام دادند.

عضو شورای شهر تبریز افزود: در زندگی شخصی نیز هر وقت که با اعضای خانواده به موضوع مشورت و شورا اهمیت داده شود قطعاً موفقیت حاصل می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه شورا در قانون اساسی، ابراز کرد: اصول ۶،۷،۱۲، ۱۰۱ تا ۱۰۶ در رابطه با شورا مطرح شده است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و بهبود فصای کسب‌وکار شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: برای ارتقای جایگاه شورا باید اعضای شورها آموزش لازم را ببینند و با قوانین شورا، شهرداری و برنامه توسعه ششم آشنا باشند و نسبت به توسعه شهری اهمیت بدهند.

وی با تاکید به اینکه استان آذربایجان‌شرقی از جمله استان‌هایی است که بیشترین توانمندی و پتانسیل در زمینه گردشگری را دارد، گفت: اماکن تاریخی و سبقه کهن تبریز در هیچ جای دنیا وجود ندارد به طوریکه هر کدام از آثار این شهر و استان نشان از بزرگ‌اندیشی مفاخر بزرگ جهانی است.

ریحانی بیان کرد: در مقبره‌الشعرا ۴۰۰ شاعر دفن شده و این موضوع در هیچ جای دنیا نظیر ندارد.

وی ادامه داد: برای نمونه جنگل‌های ارسباران بیشترین و بزرگترین تنوع گیاهی در جهان را دارد و زمینه مناسبی برای جذب گردشگر است و البته استان با وجود آیین‌های سنتی، گردشگری می‌تواند موثر در جذب گردشگر شوند.

رئیس شورای استان تصریح کرد: شوراها به عنوان فعال مدنی نقش موثری در جذب گردشگر و شناسایی ظرفیت‌های منطقه برای ایجاد پروژه و سرمایه‌گذاری دارند و کارهای زیادی در این خصوص می‌توانند انجام دهند به طوریکه با تعامل و قرارداد با شرکت‌های گردشگری می‌توان گردشگران زیادی را به استان آورد.

وی با تاکید به کاهش هزینه‌های سفر به استان، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های موثر برای جذب گردشگر کاهش هزینه‌های سفر است و باید از فرودگاه، راه‌آهن، ترمینال گرفته تا رستوران‌ها و هتل‌ها و غیره برای این امر تلاش کنند.

انتهای پیام/