مسوولان استانی از تیم پتروشیمی حمایت کنند/ سال گذشته یک تی‎شرت هم از باشگاه نگرفتیم
مسوولان استانی از تیم پتروشیمی حمایت کنند/ سال گذشته یک تی‎شرت هم از باشگاه نگرفتیم

سرمربی تیم دوچرخه‎سواری پتروشیمی گفت: سال گذشته بدون اینکه حتی یک لباس ورزشی در اختیار اعضای تیم قرار گیرد؛ تیم پتروشیمی موفق به کسب مقام دوم رده جوانان در لیگ جاده و پیست شد.

رسول هاشم کندی در گفت‎وگو با خبرنگار عصر در خصوص آخرین وضعیت تیم دوچرخه‎سواری جوانان پتروشیمی اظهار کرد: باشگاه پتروشیمی سال‌ها در ورزش دوچرخه‌سواری تیم‌داری کرده‌ است و زیر ساخت‌های مناسبی نیز در این زمینه دارد. چندین سال نیز موفق به کسب رتبه‌ی اول آسیا در رده بزرگسالان شده است اما متاسفانه حمایتی از این تیم ریشه‌دار صورت نمی‎گیرد.

وی افزود: آقای سلیمانی، مدیرعامل قبلی شرکت پتروشیمی تبریز، بودجه تیم را که در چهار پنج سال گذشته نزدیک به یک میلیارد تومان بود، کاهش داد و تیم در شرف انحلال کامل بود که در نهایت با تلاش مسوولان هیات دوچرخه‎سواری پیشنهادی مبنی بر حفظ تیم‌ در رده جوانان ارائه شد تا هزینه‌ها نیز حداقل شوند و به تبع آن از زیرساخت‌های این باشگاه نیز به نوعی استفاده شود و همین کار نیز صورت گرفت.

سرمربی تیم دوچرخه‎سواری پتروشیمی تبریز ادامه داد: بنا بر شرایط موجود، تصمیمی مبنی بر برگزاری مسابقات استعدادیابی در سطح استان گرفته شد و با حداقل‌ها تیم‌داری کردیم به‌گونه‌ای که سال گذشته حتی برای اعضای تیم، پیراهن ورزشی نیز خریداری نشد.

وی با تاکید به اینکه سرجمع هزینه‌های این تیم در سال گذشته کمتر از ۶۰ میلیون تومان بود، تصریح کرد: سال گذشته بدون اینکه حتی یک لباس ورزشی در اختیار اعضای تیم قرار گیرد؛ تیم پتروشیمی موفق به کسب مقام دوم رده جوانان در لیگ جاده و پیست شد.

هاشم کندی با اشاره به ‌اینکه فقط تیم جوانان پتروشیمی در سال گذشته در مسابقات کشوری حضور داشت، یادآور شد: ۶ بازیکن با قرارداد های سه الی چهار میلیونی و سقف پنج میلیون تومان در این تیم فعالیت داشتند و به تعبیری با حداقل میزان دستمزد جذب شده بودند و علاوه بر این تعداد، ۵ نفر نیز از طریق طرح استعدایابی‌ جذب شدند.

وی ادامه داد: با حداقل هزینه‌ها و از طریق همین طرح استعدادیابی، دو رکاب‌زن در رده جوانان از پتروشیمی به تیم ملی معرفی و دعوت شدند.

مربی تیم ملی دوچرخه سواری استقامت و نیمه استقامت کشورمان ضمن تاکید بر اینکه طرح‌های استعدادیابی منجر به ایجاد انگیزه در جوانان شده بود، افزود: در قالب این طرح چیزی حدود سی الی چهل نفر به فعالیت می‌پرداختند اما مدیرعامل جدید مجموعه پتروشیمی علاقه و تمایلی به تیم‌داری در همین رده جوانان نیز ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت اصلی این تصمیم مشکل مالی است یا خیر؟ گفت: فکر نمی‌کنم ۶۰ میلیون تومان، مبلغ قابل توجهی برای شرکت پتروشیمی باشد و در حقیقت از علت اصلی این تصمیم اطلاعی ندارم.

هاشم کندی در خصوص نحوه اطلاع از این تصمیم، اظهار کرد: از طریق آقای بخشی، مدیرعامل باشگاه پتروشیمی تبریز از تصمیم مدیر مجموعه، آقای درفشی مبنی بر عدم تمایل به تیم‌داری آگاه شدیم.

وی با بیان اینکه پیگیری‌ها تا کنون منتج به نتیجه نشده است، افزود: متاسفانه مرحله اول لیگ دوچرخه‎سواری جوانان آغاز شد و پتروشیمی از این مسابقات جا ماند در حالیکه حضور در این دوره از مسابقات تنها چیزی حدود ۴ میلیون تومان هزینه داشت.

مربی تیم ملی دوچرخه‌سواری کشور تصریح کرد: نمی‌توان از تهران و فدارسیون‎نشین ها انتظار حمایت داشت چراکه مجموعه‌ شرکت پتروشیمی تمایل به تیم‌داری و سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارد و در این مدت ذره ذره تیم سابقه‌دار پتروشیمی را به لبه‌ی پرتگاه و مرز انحلال و نابودی کشاندند.

وی خطاب به مسوولان استانی گفت: ‌دوچرخه‌سواری که ورزش اول استان آذربایجان‌شرقی از لحاظ کسب عناوین چه در مسابقات کشوری و چه بین‎المللی محسوب می‌شود؛ حال و روز خوشی ندارد و نیازمند توجه بیشتر مسوولان است چراکه پرآوازه‎ترین تیم و برند جهانی دوچرخه‌سواری ایران، سال گذشته فقط در رده جوانان تیم‌داری می‌کرد و اکنون همین رده سنی را نیز از جوانان و علاقه‌مندان این ورزش دریغ کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نوعی روند استعدادیابی در تیم جوانان پتروشیمی ایجاد کرده بودیم، افزود: بزرگترین انگیزه جوانان علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری همین تیم پتروشیمی بود چراکه تیم شهرداری تبریز برای جوانان به‌نوعی دست نیافتنی است و انحلال این تیم، امید را بین جوانان علاقه‎مند به رکاب‎زنی از بین می‌برد.

هاشم کندی یادآور شد: خوشبختانه از سوی هیات ‌دوچرخه‌سواری تدبیری اندیشیده شد و تعدادی رکاب‌زن از سوی تبریز در مرحله اول لیگ شرکت کردند که امیرحسین شهریاری، بازیکن تیم پتروشیمی بعنوان نماینده تبریز در این رقابت‌ها سکو کسب کرد و اگر تیم پتروشیمی منحل نشود امکان انتقال امتیاز همین تیمی که با نام تبریز شرکت کرده، وجود دارد به‌گونه‌ای که می‌توان پتروشیمی را با توجه به کسب سکو توسط رکاب‌زنان تبریز در کورس رقابت‌ها نگه داشت.‌

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی تبریز از این تصمیم تجدیدنظر کند و در صورت امکان مقامات استانی به این قضیه ورود کرده و حتی‌المکان پیگیری کنند تا ان شا الله این تیم در لیگ بماند و امید جوانان استان آذربایجان‎شرقی ‎از بین نرود.

انتهای پیام/