استان آذربایجان شرقی با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۵۰ سورتی پرواز است
استان آذربایجان شرقی با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۵۰ سورتی پرواز است

معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در حال حاضر در استان آذربایجان شرقی با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت شاهد ۵۰ سورتی پرواز هستیم.

به گزارش عصرتبریز، محب خدایی در آیین اختتامیه‌ چهارمین جشنواره بین‌المللی غذای اکو – جاده ابریشم در زنجان اظهار کرد: برگزاری جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های استان به کل کشور است.

وی برگزاری این جشنواره را دفاع از حوزه گردشگری خواند و ادامه داد: جشنواره غذای اکو موجب شد تا فعالیت استان زنجان در حوزه گردشگری بیشتر شود.

معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه حوزه گردشگری می‌تواند بیشترین اشتغال را به خود اختصاص دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان خراسان رضوی با ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت و استان آذربایجان شرقی با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و اصفهان با بیشتر از ۴ میلیون جمعیت شاهد ۲۰۲ سورتی پرواز در استان خراسان رضوی، ۱۰۰ سورتی پرواز در اصفهان و ۵۰ سورتی پرواز در استان آذربایجان شرقی هستیم.

وی با ابراز امیدواری برای حضور گردشگران بیشتر در استان زنجان گفت: با توجه به نزدیکی این استان به تهران امیدواریم شاهد حضور گردشگران در بازه های زمانی مختلف در زنجان باشیم.

این مقام مسئول برگزاری جشنواره غذای اکو را موجب همگرایی مسئولان خواند و گفت: استان زنجان از استعداد بسیاری در حوزه هنری و تاریخی برخوردار است که امید می رود این همسویی در تمام حوزه ها باشد.

خدایی در پایان سخنان خود، برگزاری جشنواره اکو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امید می رود این جشنواره در سنوات آینده هم برگزار شود.

انتهای پیام/