داستان‌سرایی ها و اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی تاثیری در اراده ملت مسلمان ایران ندارد
داستان‌سرایی ها و اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی تاثیری در اراده ملت مسلمان ایران ندارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: داستان‌سرایی ها و اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی، هیچ خللی در عزم ملت ایران در تداوم راه انقلاب اسلامی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به سالگرد شهادت شهید شفیع‌زاده اظهار داشت: این شهید افتخار تبریز و آذربایجان است چراکه فرماندهی توپخانه سپاه در زمان جنگ را بر عهده داشت و با دوراندیشی خود از آن زمان به تولید کالای ملی اهتمام داشت و در هنگام حضور در تبریز، از طریق قطعه‌سازان آذربایجانی اقدام به بازتولید قطعات و ادوات نظامی می‌کرد.

معلم رکن اصلی توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه است

وی با اشاره به انتخاب سالروز شهادت آیت‎الله مطهری به عنوان روز گرامیداشت مقام معلم، تصریح کرد: انتخاب این روز بعنوان روز معلم انتخابی بسیار ارزشمند بوده چراکه امام خمینی (ره) در حق شهید آیت‎الله مطهری فرمودند «مطهری پاره‌ی تن من بود».

آل‌هاشم ادامه داد: این روز را به تمام معلمان عزیز که رسالت تعلیم و تربیت آینده سازان نظام اسلامی را برعهده دارند تبریک می‌گویم. ریشه مدارس یعنی دوره‎ی ابتدایی نقش بسیار مهمی در تربیت افراد دارد و هیچکس معلمان این دوره تحصیلی را فراموش نمی‌کند.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه معلم رکن اصلی توسعه اجتماعی و فرهنگی در آموزش و پرورش است، افزود: معلم به منزله‎ی قدرتمندترین ابزار شکل‎دهی آینده جامعه محسوب می‌شود و باید قدردان این عزیزان و همچنین دانش‌‌آموزان نیز بود چراکه من از حضور این دانش‌‌آموزان در نماز جمعه لذت می‌برم.

مدیران کارخانجات و شرکت ها باید قدردان کارگران باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تاکید براینکه زحمت‌کشان اصلی عرصه تولید و صنعت کارگران یک جامعه هستند، توضیح داد: مدیران کارخانجات و شرکت ها باید قدردان کارگران باشند چراکه کارگران هستند که با تلاششان اقتصاد کشور را رونق می بخشند.

وی اضافه کرد: ارزش کار و کارگر باید در فرهنگ ایرانی اسلامی کاملا روشن و مشخص شود زیرا حمایت از کارگران زمینه تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است به‌گونه‌ای که به برکت تلاش کارگران است که مقام معظم رهبری امسال توجه بیشتر به کالای ایرانی را مورد تاکید قرار داده‎اند.

آل‎هاشم متذکر شد: مدیران کارخانجات باید به نیروی انسانی توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که انجام کار توسط نیروی انسانی مقتدر، با نشاط و با انگیزه به خروجی کار که همان تولید و‌ کالای نهایی است، اهمیت می‌بخشد.

تلاش شبانه‎روزی سربازان گمنان امام زمان(عج) شایسته تقدیر است

امام جمعه تبریز مصادف شدن نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را مورد اشاره قرار داد و گفت: از وزیر محترم اطلاعات و تمام پرسنل و نیروهای گمنام این وزارت در سراسر ایران اسلامی و بخصوص در استان آذربایجان شرقی تشکر و قدردانی میکنیم چراکه شبانه‌روز جهت مقابله با نفوذ فرهنگی و اقتصادی دشمن و تامین امنیت نظام و مردم تلاش می‎کنند.

داستان‌سرایی ها و اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی هیچ تاثیری در اراده ملت مسلمان ایران ندارد

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به نمایش تبلیعاتی هفته گذشته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که سابقه اجرای نمایش های مضحک تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را در کارنامه خود دارد؛ در هفته گذشته نمایش تبلیغاتی جدیدی را ترتیب داد که طی آن با نمایش دادن قفسه‌ای از پرونده‌ها و یک مجموعه سی‌دی مدعی شد بر اساس این اسناد، ایران با وجود تعهدات بین‌المللی و بویژه در ارتباط با برجام، با اینکه تعهد داده به مصوبات عمل کند اما بطور پنهانی در حال ساخت کلاهک هسته‌ای است.

وی افزود: تمامی این طراحی ها حکایت از یک نمایش است که رژیم صهیونیستی تمامی ظرفیت‌های تبلیغاتی و اطلاعاتی خود را به‌میان آورده است تا به هدف اصلی خود مبنی بر متحد کردن جامعه جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کند.

آل‎هاشم تصریح کرد: در اینکه این نمایش مضحک بخشی از پروژه ایجاد جنگ روانی علیه کشورمان توسط مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی خبیث است هیچ شکی وجود ندارد اما لازم است در این خصوص به چند نکته توجه کرد.

امام جمعه تبریز در توضیح نکته اول گفت: مسائلی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نمایش خود از روی کاغذ خواند، هیچکدام جدید نبوده و همه‌ی آن‌ها در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران مطرح و حل و فصل گردیده است و مهمتر از آن، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بعنوان مرجع رسیدگی به این امر بوده، از بدو امضای برجام تاکنون حدود ۱۰ بار پایبندی جمهوری اسلامی ایران را به تعهداتش تایید کرده است.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که واقعیت امر نشان می‌دهد که این نمایش تبلیغاتی صهیونیست‌ها بیش از اینکه برای متقاعد کردن جامعه جهانی به برخورد با ایران طراحی شده باشد؛ دارای مصرف داخلی برای رژیم صهیونیستی است.

آل‎هاشم اضافه کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و حزب متبوعش اکنون در فضای سیاسی داخلی این رژیم جایگاه مناسبی ندارند و با انتقادات فراوانی از سوی احزاب رقیب مواجه هستند بنابراین نخست‌وزیر اسرائیل غاصب تلاش می‌کند با این نمایش، قدری از فشارهای داخلی را بکاهد و خود را قهرمان مبارزه با جمهوری اسلامی ایران معرفی کند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: این قبیل اقدامات را باید در چارچوب بزرگتری تحلیل کنیم؛ مبنی بر هم‌پیمانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی رژیم‌های عربی منطقه غرب آسیا به سرکردگی آل سعود که تلاش دارند از هر حربه‌ای برای دشمنی با جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و اکنون نیز نزدیک شدن موعد تصمیم‌گیری رئیس‌جمهور آمریکا در مورد برجام، به نوعی توجیه این اقدام از سوی آن‌ها محسوب می‌شود.

آل‎هاشم با اشاره به فتوای آیت‎الله خامنه‎ای تصریح کرد: نکته پایانی در این رابطه عبارت است از اینکه جمهوری اسلامی ایران بنا به دلایل انسانی و شرعی و به‌ویژه فتوای صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت استفاده از سلاح های کشتار جمعی، نیازی به چنین تجهیزاتی ندارد و این موضوعی اثبات شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدامات هیچ خللی در عزم ملت ایران در تداوم راه انقلاب اسلامی ایجاد نمی‌کند. این قبیل داستان‌سرایی ها و اقدامات مذبوحانه هیچ تاثیری در اراده ملت مسلمان ایران ندارد.

انتهای پیام/