بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می‎شد
بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می‎شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت: بهتر بود فیلترینگ تلگرام از مسیر قانونی انجام می‌شد و اگر حکم حکومتی برای فیلترینگ تلگرام وجود دارد با ذکر دلایل اعلام شود.

به گزارش عصرتبریز، علی مطهری در نشست امروز (یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلتر پیام‎رسان تلگرام در هفته‎ی گذشته، اظهار داشت: بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می شد. قانون، کارگروه تشخیص مصادیق مجرمانه را که دارای ۱۳ عضو از نهادهای مربوط است مسئول این کار قرار داده نه قوه قضائیه را.

وی افزود: اگر حکم حکومتی در کار بوده، لازم است با ذکر دلایل اعلام شود و البته مردم می پذیرند، زیرا مردم رهبر انقلاب را گذشته از مقام ولایت، انسانی حکیم می‎دانند که مصالح و سعادت ملت را مبنا قرار می دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه «رئیس جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی درباره مسئله تلگرام می‎توانست به قوه قضاییه تذکر قانون اساسی بدهد» گفت: وی باید اقتدار لازم را در اجرای اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی از خود نشان دهد. دم زدن از تقیه و کنایه به این و آن، نشانه ضعف است. مردم انتظار صراحت و در میان گذاشتن مسائل با خود را دارند.

انتهای پیام/