جمعیت هلال احمر، سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین است
جمعیت هلال احمر، سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تلاش برای تسکین آلام مردم، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها رسالت جمعیت هلال احمر در جامعه بشری است.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل‎هاشم در دیدار اعضای جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه یکی از شعارهای محوری و اساسی جمعیت هلال احمر، عمل به جای حرف است گفت: جمعیت هلال احمر، سازمانی است ارزشی و انسانی که برای حفظِ حُرمت و کرامت انسانی فارغ از مرزبندیهای سیاسی و جغرافیایی، در مواقع حادثه و بروز بحران خدمات رسانی می‎کند.

امام جمعه تبریز افزود: عملیات امدادرسانی و نجات بعنوان اولین اولویت جمعیت هلال احمر در سطح بین المللی است و در کنار آن آموزش نیرو و آشنا ساختن آنها در تمامی لایه های اجتماع امری ضروری به حساب می آید.

آل‎هاشم هلال احمر را نماد صلح، نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز دانست و تصریح کرد: این نیروی خیر و مردمی الگوی ارزشمند در عرصه بین المللی است که به هر ایده و عقیده ای حقِ حیات قائل است.

وی اظهار داشت: اعضای این جمعیت با به خطر انداختن جان و هستی خود، برای نجات انسان در هر نقطه ای از جغرافیای جهان تلاش میکنند و در جهت بهبود اوضاع جسمانی و روحی آسیب دیدگان از هر طبقه و گروهی اهتمام دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حقوق بشر از جمله بنیادی ترین مسئله مطرح جامعه انسانی است خاطرنشان کرد: احترام به حقوق همه انسان‎ها و پایبندی به رعایت اصول انسانی در زمره مأموریتهای صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر قرار دارد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر تربیت امدادگران جوان و آموزش افراد متخصص و دلسوز برای مقابله با حوادث و اتفاقات احتمالی در جامعه تصریح کرد: جمعیت هلال احمر، اعضای جامعه را در مقابل رخدادها مصونیت بخشیده و زمینه پیشگیری از وقایع احتمالی را بیش از پیش فراهم آورند.

آل‎هاشم با اشاره به مهمترین وظایف این جمعیت گفت: ارائه خدمات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی، ارائه کمک های اولیه در حوادث غیرمترقبه، ارسال کمک و اعزام عوامل امدادی و درمانی به سایر کشورها، کمک به امر توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی و تلاش در جهت دفاع از ارزشهای انسانی و رشد فرهنگی افراد جامعه از جمله موضوعاتی است که اعضای این جمعیت در راستای آن تلاشی شبانه روز دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری نیروهای متعهد و تربیت انسانهای فداکار و ایثارگر می کوشد که سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین و گرفتارانی باشد که در شرایط دشوار و ناگوار زندگی در چنگال حوادث گرفتار می شوند.

انتهای پیام/