هر ۲۴ ساعت یک بار، ۱۰ روستا گازدار می شوند/ گازرسانی به روستاها به لحاظ اشتغال، محیط زیست و رفاه مردم مهم است
هر ۲۴ ساعت یک بار، ۱۰ روستا گازدار می شوند/ گازرسانی به روستاها به لحاظ اشتغال، محیط زیست و رفاه مردم مهم است

رئیس جمهور گفت: با تلاش هایی دولت دوازدهم و وزارت نفت، هر ۲۴ ساعت یک بار، ۱۰ روستا گازدار می شوند و به حوزه گاز متصل می شوند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی که در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است با بیان اینکه صنعت نفت به طور کلی یک صنعت راهبردی در جهان است، گفت: در ایران نفت هیچوقت یک مسئله اقتصادی نبوده بلکه یک مسئله سیاسی است و مسائل اجتماعی و اقتصادی را در کنار خود داشته و ویژگی های خاص خود را دارد.

وی افزود: ممکن است صنایع دیگری داشته باشیم که بسیار ارزشمند باشد اما جایگاه نفت ویژه است. تاثیر گذاری نفت و انرژی بر زندگی مردم نیز مهم است چراکه نیروگاه هایی که برق تولید می کند و یا آب شیرین کن ها نیز به نفت متکی است. امروز در جامعه نان ما نیز بسته به انرژی است؛ چراکه اگر گاز برای مصارف صنعتی وجود نداشته باشد، نانوایی ها نیز تعطیل می شوند.

اهم اظهارات رئیس جمهور در این مراسم را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید:

*برای ما بسیار مهم است که گاز را صادر کنیم یا تبدیل کنیم به پتروشیمی. اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد هم از لحاظ درآمدی و هم از لحاظ خود پتروشیمی.

* کشوری که بتواند نفت و فراورده های نفتی صادر کند دارای قدرت است.

*بعضا گفته می شود تحریم نعمت است، ما باید کاری کنیم تا رابطه صمیمانه مان تبدیل به نعمت شود.باید به سمت ایستادگی بر روی پای خودمان حرکت کنیم و این یک ضرورت است.

*سیاست این دولت از ابتدای دولت یازدهم تعامل سازنده و درست با جهان و بر مبنای برد-برد بود. البته شاید یک شرایط خاص با روی کار آمدن یک فرد در کشوری ایجاد شود، اما ما از این شرایط عبور می کنیم.

*اگر بتوانیم صنایع پایین دستی مانند پتروشیمی را فعال کنیم، موجب افزایش اشتغال در این حوزه می شویم.

*تصمیم ما این است که اگر هر چیز داخلی تولید شد، تست شد و مورد قبول بود، حتما ما خریدارش خواهیم بود. در همین فاز یازده پارس جنوبی، در بسیاری از طرح ها و پروژه ها ایرانی ها در برابر خارجی برنده شده اند؛ این برای ما افتخار است.

*گازرسانی به روستاها برای ما به لحاظ اشتغال، محیط زیست و رفاه مردم مهم است. این مهم است که مردم رفاه و راحتی بیشتری داشته باشند. وقتی مردم به گاز متکی باشند، دیگر به منابع طبیعی هجوم نمی آورند.

*بسیار مهم است که مردم بدانند دولت دوازدهم و وزارت نفت با تلاش هایی که انجام می دهد، هر ۲۴ ساعت یک بار، ۱۰ روستا گازدار می شوند و به حوزه گاز متصل می شوند.

*در هر کاری می‌‌خواهیم وارد شویم نیاز به تأمین مالی داریم. معمولاً برای این کار،یا بانک‌ها وارد می‌شوند یا صندوقی وجود دارد که وارد می‌شود. نفت خودش هم می‌تواند روی پای خودش بایستد و صندوقی را ایجاد کند و از مردم و بخش خصوصی دعوت کند.

* ان‌شاءالله جشن چهل‌سالگی انقلاب را باشکوه می‌گیریم و بدخواهان خواهند دید که مردم با ایستادگی خودشان وارد چهل و یکمین سال انقلاب خود می‌شوند و ان‌شاءالله سال‌ها و قرن‌‌ها این مسیر را ادامه می‌دهد. همین مسیر انقلاب‌، آزادی، اسلامیت جمهوریت، مردم‌سالاری. این چیزی است که مردم برای آینده خودش تصمیم گرفته و جوان‌ها هم همین را عقیده دادرند.

انتهای پیام/