ملت ایران زیر چتر ولایت فقیه، طعم شکست و روسیاهی را به دشمنان خواهند چشاند/ دشمنان نظام به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند
ملت ایران زیر چتر ولایت فقیه، طعم شکست و روسیاهی را به دشمنان خواهند چشاند/ دشمنان نظام به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند

امام جمعه تبریز گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که دشمنان نظام اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) گفت: توفیق خداوند متعال شامل حال ملت ایران شده است که دشمنان این ملت احمق هستند. دو شب است که شاهدیم برادران حزب‌الله در سوریه، قلب اسرائیل غاصب را با حدود بیش از پنجاه موشک هدف قرار داده‌اند و ان‌شا‌الله طبق پیش بینی مقام معظم رهبری در آینده اثری از رژیم منحوس صهیونیستی در سطح دنیا نخواهد بود.

امام جمعه تبریز با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام نشان داد که دشمنان تابلودار نظام اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند؛ همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دوم فروردین سال ۹۴ در حرم مطهر امام رضا فرمودند «فریب لبخند طرف مقابل را نخورید و به وعده‌های آن اعتماد نکنید» الحمدلله اگر کسانی نیز تردید داشتند امروز به این نتیجه رسیدند که به آمریکا نباید اعتماد نکرد.

آل‌هاشم ادامه داد: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که امتیازات نقدی از ایران گرفت اما در مقابل ده‌ها تحریم جدید در قالب افراد و شرکت‌ها اضافه کرد و در نهایت کاملا به این توافق بین‌المللی بی اعتنایی کرد.

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر لزوم وحدت کلمه در سیاست خارجی و پاسخ به اقدام آمریکا، تصریح کرد: آحاد مردم عزیز، وظیفه کنونی ما اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری است. هرگونه سخن و تحلیلی درباره‌ی خروج آمریکا از برجام و پاسخ جمهوری اسلامی به غرب و آمریکا باید مبتنی بر صدای واحد از جمهوری اسلامی ایران باشد. همه باید یکصدا باشند بطوریکه تمام مسوولان و افراد جامعه اسلامی، تمام احزاب و تشکل‌ها و سلایق سیاسی باید وحدت کلمه داشته باشند و نشان دهیم که خروج آمریکا از برجام اثری بر مردم ایران اسلامی ندارد.

آل‌هاشم یادآور شد: از اول انقلاب و زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در حال تحریم هستیم و این امری جدید نیست بطوریکه جمهوری اسلامی در چند سال گذشته با یک جنگ بزرگ اقتصادی مواجه بوده اما این تحریم‌ها سبب شد که ملت ایران روی پای خود بایستند و ان‌شا‌الله با رعایت الزامات اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری ملت ایران باز هم رو پای خود خواهند ایستاد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: رییس‌جمهور آمریکا بالاخره پس از چند ماه تبلیغات، سه‌شنبه شب خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد. این اقدام آمریکا در خروج از توافقنامه بین‌المللی برجام بار دیگر شکست منطق مذاکره با آمریکا را نمایان ساخت و نشان داد آمریکای مستکبر نه‌تنها در قبال جمهوری اسلامی ایران بلکه در همراهی و توافق با سایر کشورها و حتی متحدان غربی خود نمی‌تواند خوی استکباری را کنار بگذارد.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قریب به سه سال قبل با اتخاذ راهبرد «نرمش قهرمانانه» که به برجام منتهی شد توانست حربه دشمن در توطئه ایران هراسی را خنثی کند.

وی افزود: آمریکا از همان ابتدا نشان داد که به هیچ قول و قراری پایبند نیست و با نقض مکرر بند‌های این توافقنامه، بیهوده بودن مذاکره و توافق با این قدرت استکباری را به اثبات رساند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: هدف اصلی آمریکا در نقض برجام، برهم زدن بازی خودساخته‌ای است که با ایجاد گروه‌های تروریستی در منطقه به راه انداخته و البته در این امر به حول و قوه‌ی الهی شکست خورده است.

آل‌هاشم افزود: این اقدام آمریکا در نقض برجام، استفاده ابزاری از یک توافقنامه بین‌المللی و گروگان گرفتن آن برای کسب رضایت لابی عربی – صهیونیستی است که ضمن نمایش ماهیت واقعی نظام سلطه، خطرات این روند برای آینده جهان نشان داده می‌شود.

امام جمعه تبریز متذکر شد: گره زدن این توافق بین‌المللی به موضوع اقتدار و نفوذ منطقه‌ای و همچنین توانایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران حرکتی خلاف تمام قواعد و عرف بین‌المللی است که موجب اعتراض همه‌ی طرف‌ها هم قرار گرفته‌است.

وی با اشاره به اعتراض مجامع جهانی به این عهدشکنی دولت آمریکا، توضیح داد: از نوع مواضع کشورها نسبت به این اقدام آمریکا می‌توان دید که جز لابی عربی – صهیونیستی، بقیه کشورهای جهان نسبت به این عهدشکنی معترض هستند گرچه ما به آن‌ها هم اطمینان نداریم.

خطیب جمعه تبریز افزود: این اقدام، آزمونی بزرگ و تاریخی برای متحدان غربی آمریکا بشمار می‌رود تا میزان تعهدشان به قول و قرارهای بین‌المللی و همچنین میزان وابستگی‌ یا استقلال‌شان نسبت به آمریکا را نشان دهند.

آل‌هاشم ادامه داد: در هر حال سخنان و ادعا های پوچ رییس‌جمهور احمق آمریکا برای ملت ایران هیچ تازگی نداشته بطوریکه ملت قهرمان ایران چهار دهه است که با این ادبیات، عهدشکنی و توطئه ها مواجه بوده‌ و از این عرصه‌ها به حول و قوه‌ی الهی سربلند بیرون آمده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تردیدی وجود ندارد که این‌بار نیز ملت مسلمان ایران با اقتدا به قدرت الهی و با وحدت و یکپارچگی و یک‌دلی و زیر چتر ولایت فقیه و با بکارگیری ظرفیت های داخلی خود، یکبار دیگر طعم تلخ شکست و روسیاهی را به آمریکا و مجموعه نظام سلطه خواهند چشاند.

انتهای پیام/