عدم موضع مستحکم دولت سبب توسعه نوسانات ارزی می‎شود
عدم موضع مستحکم دولت سبب توسعه نوسانات ارزی می‎شود

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه عدم موضع مستحکم دولت سبب توسعه نوسانات ارزی می شود، گفت: دولت باید از فرصت برجام برای تقویت تولید ملی و توسعه سرمایه گذاری شرکت های خارجی استفاده می کرد.

به گزارش عصرتبریز، احمدعلیرضا بیگی با اشاره به التهابات اخیر بازار ارز اظهار داشت: تصور می شود که برای مواجهه با این موضوع تنها راهکار عرضه دلار در بازار است در حالی که این به آتش کشیدن سرمایه های ملی است.

وی افزود: پیشگیری یا مقابله با شرایط کنونی مستلزم سیاست صحیح دولت در خصوص ادامه برجام یا برخورد با بدعهدی دولت آمریکاست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تصریح کرد: دولت تلاش می کند بگوید عدم حضور آمریکا در برجام چندان اهمیتی ندارد و ایران می تواند با اروپایی ها همکاری داشته باشد در حالی که از همان ابتدا هم مرده ای در این گور نبود و قرار هم نبود که معجزه ای رخ دهد.

بیگی با بیان اینکه عدم موضع مستحکم دولت سبب توسعه نوسانات ارزی می شود، ادامه داد: دولت باید از فرصت برجام برای تقویت تولید ملی و توسعه سرمایه گذاری شرکت های خارجی، به نحوی که پشتوانه پول ملی باشد استفاده می کرد که متاسفانه از این فرصت هم نتوانست بهره لازم را ببرد.

وی تاکید کرد: تولید ما هر روز زمین گیرتر شد و نتیجه اش شرایطی است که امروز مشاهده می کنیم. معتقدم دولت باید این شرایط را به فرصت تبدیل کند و برای ارتقای تولید ملی و افزایش رغبت به مصرف کالای داخلی و مقابله با قاچاق تلاش کند.

بیگی در پایان خاطرنشان کرد: دولت به جای توجه به این سیاست صحیح در عرصه ای قدم برمی دارد که ادامه راه گذشته است و راه گذشته هم همان سینه زدن پای برجام است، اما آنچه که مسلم است اینکه تجربه کردن تجربه نهایت حماقت است.

انتهای پیام/