تراکتورسازی را کاملا با قلبم انتخاب کردم/ مربی‌گری در تراکتور افتخار بزرگی است
تراکتورسازی را کاملا با قلبم انتخاب کردم/ مربی‌گری در تراکتور افتخار بزرگی است

سرمربی سابق تراکتورسازی گفت: تراکتورسازی را کاملا با قلبم انتخاب کردم و وقتی به این تیم رفتم که همه از مشکلات آن باخبر بودند.

به گزارش عصرتبریز،  یحیی گل محمدی با حضوری موفق روی نیمکت نفت تهران، پرسپولیس و در نهایت ذوب آهن، روزهای پرحاشیه‌ای را در تبریز پشت سر گذاشت و عمر مربیگری‌اش در تراکتورسازی بعد از نیم فصل پایان یافت. او اکنون بعد از نزدیک به نیم فصل استراحت و دوری از فوتبال پیشنهادات خود را مورد بررسی قرار می‌دهد.

گل محمدی در گفتگویی در خصوص اتفاقات چند وقت اخیر و مسائل مربوط به خود و تراکتورسازی صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید:

*کاملا غیرمنتظره است که سرمربی قهرمان چند وقت اخیر جام حذفی که در لیگ برتر هم نتایج خوبی گرفته، در سکوت خبری و بدون تیم به کارش ادامه می‌دهد.

من هستم و این روزها در تهران به سر می‌برم و البته چندان هم در سکوت نبودیم و با چند تیم در حال مذاکره هستیم تا فصل آینده را استارت بزنیم.

*چه شد که در تراکتورسازی شرایط آنطور که پیش بینی می‌کردید جلو نرفت و در نهایت منجر به قطع همکاری‌تان شد؟

خب من تراکتورسازی را کاملا با قلبم انتخاب کردم. وقتی به این تیم رفتم که همه می‌گفتند این ریسک بزرگی است و همه از مشکلات آن باخبر بودند. مشکلات زیادی داشتیم و علیرغم تمامی ناامیدی‌ها از بیرون ما کارمان را با قدرت و جدیت دنبال می‌کردیم و به هدف‌مان ایمان داشتیم.

محرومیت از نقل و انتقالات و نداشتن مهره‌های کلیدی و مصدومیت و… را با امید پشت سر می‌گذاشتیم و در نیم فصل اول ۲۱ امتیاز کسب کردیم. در نیم فصل دوم چند بازیکن خوب جذب کردیم و اما نتایج در ادامه به شکلی پیش رفت که همکاری ادامه پیدا نکرد.

*البته بعد از رفتن شما به نظر می‌رسید خیلی‌ها از این جدایی خوشحال بودند و با پست‌ها و گفتگوهای خود نیز علنا این موضوع را اعلام می‌کردند.

نه اینطور که می‌گویید هم نبود. به هرحال دو سه بازیکن بودند که با توجه به شرایط و اینکه به آنها بازی نمی‌رسید شاید این شکلی واکنش نشان دادند اما اینکه کل تیم و … از این جدایی خوشحال باشند و واکنش نشان دهند نبود.

من هنوز هم شاید با بیش از ۹۵ درصد اعضای تیم و بازیکنان در ارتباط باشم و هیچ مشکلی وجود ندارد. گفتم که طبیعی است که این وسط هم یکی دو نفر با توجه به شرایط ناراضی باشند.

*خودتان هم گفتید که خیلی‌ها زمانی که پیشنهاد تراکتورسازی مطرح شد از خطرات احتمالی این قرارداد با توجه به محرومیت باشگاه و انتظاراتی که وجود دارند گفتند. اگر بخواهید به عقب برگردید باز این انتخاب را خواهید داشت و آیا از آن احساس پشیمانی نمی‌کنید؟

نه، اصلا و ابدا. واقعا از انتخابی که داشتم اصلا ناراحت نیستم. مربیگری در تیمی بزرگی مثل تراکتور برای هر مربی می‌تواند افتخار باشد. با تمام وجود کار کردم و کارمان هم خوب پیشرفت می‌رفت و حالا اتفاقات حاشیه ای افتاد که باعث جدایی شد. هیچ وقت پشیمان نیستم. تراکتور با هواداران پرشورش همیشه جذابیت خاص خودش را دارد و هیچ وقت پشیمان نمی‌شوم. تا جایی که توانستیم کار کردیم حالا در بحث نتیجه گیری دچار مشکلاتی شدیم.

فرصت برای تغییرات زیاد نداشتیم و این کارمان را سخت کرد. نتوانستیم بازیکن بگیریم و دست و بال مان کاملا بسته بود. اما همیشه تراکتورسازی در قلب من جا دارد و برای آن احترام قائلم و از این انتخاب هیچ زمانی پشیمان نخواهم شد.

انتهای پیام/