دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کند/ تلاش شورای اقتصاد برای تعیین نرخ واقعی
دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کند/ تلاش شورای اقتصاد برای تعیین نرخ واقعی

عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد خواهان تجدیدنظر دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم شد.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسن نژاد با انتقاد از افزایش نیافتن نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری، گفت: براساس تصمیم دولت، نرخ خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد، حدود ۱۳۰۰ تومان تعیین شده که این مبلغ ظلم به کشاورز و کشاورزی است.

وی با تأکید بر اینکه نرخ واقعی خرید تضمینی گندم بیش از ۲ هزار تومان است، افزود: سؤالی که مطرح می‌شود این است که ما نمی‌دانیم دولت با چه استدلالی نرخ خرید تضمینی گندم را برای سال ۹۷، نسبت به سال گذشته، تغییر نداده و ثابت نگه داشته است؟

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس اضافه کرد: ثابت نگه داشتن نرخ خرید تضمینی گندم موجب می‌شود تا کشاورزان و گندم‌کاران تمایلی به کاشت محصول نداشته باشند و روز به روز به زمین‌های غیرقابل کشت اضافه شود.

حسن‌نژاد ادامه داد: در شرایط موجود نیز گندم‌کاران رغبت زیادی به کاشت گندم در زمین‌هایشان ندارند و اغلب زمین‌هایشان را با نرخ اندکی فروخته و یا تغییر کاربری داده‌اند، دولت با این وضعیت باید در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کند.

وی تصریح کرد: نرخ خرید تضمینی گندم ناعادلانه است که این موضوع را مجددا در شورای اقتصاد مطرح می‌کنیم تا با همفکری بخش خصوصی، کشاورزان و دولت بتوانیم نرخ واقعی برای آن تعیین کنیم.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از دولت درخواست دارم که نسبت به بهبود وضع معیشتی کشاورزان، به‌خصوص گندم‌کاران که محصولی استراتژیک برای کشور تولید می‌کنند، اهتمام جدی داشته باشد.

انتهای پیام/