یکی از امتیازات جمعیت هلال احمر تمرین کار گروهی است/ مهمترین معضل و آسیب اجتماعی اعتیاد است
یکی از امتیازات جمعیت هلال احمر تمرین کار گروهی است/ مهمترین معضل و آسیب اجتماعی اعتیاد است

بمناسبت هفته هلال احمر، استاندار آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با مدیران و کارکنان و اعضای این جمعیت دیدار و هفته هلال احمر را تبریک گفت.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش با حضور در بین اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: یکی از سازمانهای مهمی که در شکل دهی اجتماعی  رفتار مردم بسیار تاثیر گذار است جمعیت هلال احمر می باشد اساسا مدیریت تقاضاهای داوطلبانه یک هنر است که جمعیت هلال احمر در این خصوص نقش خود را بخوبی ایفا می کند.

وی تمرین کار گروهی را یکی دیگر از امتیازات هلال احمر بر شمرد و گفت: رمز موفقیت در کارها براساس آیه شریف «تعاونوا علی البر و التقوی» و یا بمصداق شعر معروف سعدی «بنی آدم اعضای یکدیگرند/که در آفرینش زیک گوهرند» در گرو کار گروهی می باشد که جمعیت هلال احمر می تواند با ساماندهی نیروی عظیم جوانان داوطلب در راستای انجام کار های گروهی و برطرف کردن مشکلات مردم گام‎های اساسی بر دارد.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: تشخیص درد انسان‎ها و تلاش برای رفع مشکلات آنها فارغ از مذاهب و تفکرات یکی از وظایف برجسته و نقش بین‎المللی هلال احمر است که البته خداوند متعال روحیه کمک به همدیگر را در فطرت تمامی انسانها نهادینه کرده است که گاه در اثر نشستن غبار غفلت و جهل و بیماری، روحیه کمک به همدیگر در افراد از بین می رود و گرنه انسان‎ها دارای فطرت های الهی هستند.

خدابخش در ادامه به آسیب اجتماعی مهم در جامعه که مقام معظم رهبری بر رفع آنها تاکید دارند اشاره کرد و گفت: مهمترین معضل و آسیب اجتماعی اعتیاد است؛ شاید کسانی بر این نظر باشند که رفع این آسیب اجتماعی مستلزم رفع یک سری پیش نیاز است یا بیشتر افراد بر این گمان باشند که اعتیاد ناشی از بی‎کاری است بلکه این نظریه همه جا صادق نیست و بر اساس یک سری نظر سنجی های علمی صورت گرفته، بیش از ۶۰ درصد معتادان شغل دارند.

وی افزود: متاسفانه در جامعه پزشک، کارمند، معلم و کارگر معتاد داریم که این‎ها برای مدیریت زمان و گذران زمان در اثر مشکلات گوناگون خانوادگی و فشارهای روحی و روانی به اعتیاد روی می آورند.

خدابخش با اشاره به اینکه دومین تجارت نامشروع بین المللی را قاچاق مواد مخدر است، تصریح کرد: در کشور ما نیروی انتظامی برای مبارزه با پدیده مواد مخدر تا حال ۴ هزار شهید تقدیم کرده است و با تمام اقدامات انجام یافته همچنان معضل اعتیاد بعنوان مهمترین معضل و آسیب اجتماعی جامعه ما را با مشکلات عدیده مواجه ساخته است و به تبع آن معضلات دیگری مانند طلاق و دزدی و سایر معضلات اجتماعی در جامعه پدید آمده است.

انتهای پیام/