سخنگوی فراکسیون امید مجلس از تشکیل ۲ کمیته مجزا به‌منظور بررسی حواشی ایجاد شده در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته و همچنین موضوع انتخابات هیات رییسه اجلاسیه سوم مجلس دهم خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، بهرام پارسایی با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه ابتدا مسائل و اخبار و تحولات روز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و اعضای هیات رییسه نقطه نظرات خود را در این این تحولات بیان کردند.

او با اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ در مورد خروج ایالات متحده امریکا از برجام اعلام کرد: باتوجه به اهمیت اتفاقاتی که در مدت اخیر شاهد آن بودیم، قرار شد هیات رییسه فراکسیون امید از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، درخواست کند که نسبت به تشکیل یک جلسه غیرعلنی با محوریت موضوعات و اخبار روز اقدام شود.

درخواست از هیات رییسه برای برگزاری جلسه غیرعلنی درباره برجام

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که منظور از آخرین مسائل و تحولات روز بحث خروج آمریکا از برجام و بعضی حواشی آن در منطقه و جهان است، یادآور شد: درمجموع قرار است از هیات رییسه مجلس بخواهیم با دعوت از مسئولان مختلف در حوزه‌های گوناگون در یک جلسه غیرعلنی حاضر شده و راهکارها و برنامه‌های خود را برای طی مسیر پیش‌رو ارائه کنند و بگویند چه چشم‌اندازی برای حل این مشکلات دارند.

تشکیل کمیته بررسی آتش زدن پرچم آمریکا در صحن

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین به حواشی ایجاد شده در صحن علنی مجلس در جلسه روز چهارشنبه گذشته پارلمان و پس از خروج امریکا از برجام اشاره کرد و گفت: در جلسه صبح امروز هیات رییسه فراکسیون امید، کمیته‌ای مسئول بررسی دقیق این حواشی شده تا اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار هیات رییسه پارلمان قرار دهد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس همچنین تصریح کرد: آن‌چه مسلم است فراکسیون امید با چنین اقداماتی مخالف است و بنا داریم احتمالاً پس از ارائه گزارش کمیته مربوطه درباره جزئیات حواشی ایجاد شده در صحن علنی مجلس در نشست روز چهارشنبه هفته گذشته، نظر خود را در این رابطه اعلام خواهد کرد.

تشکیل کمیته ارزیابی انتخابات هیات رییسه مجلس در اجلاسیه سوم

پارسایی در عین حال گفت: بحث دیگر این‌که در بخشی از جلسه امروز هیات رییسه فمجلس، کمیته‌ای نیز به‌منظور بررسی و ارزیابی مسائل مربوط به انتخابات هیات رییسه مجلس تشکیل شده که قرار است در ادامه به فراکسیون گزارش دهد.

انتهای پیام/