بررسی لایحه دائمی کردن قانون خدمات مدیریت کشوری/ تلاش برای تحقق مطالبات کارمندان
بررسی لایحه دائمی کردن قانون خدمات مدیریت کشوری/ تلاش برای تحقق مطالبات کارمندان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در لایحه دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری به دنبال پیاده کردن عقلانیت و عدالت هستیم.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی تشریح دستور کار امروز (۲۸ فروردین ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری با حضور صفدری، معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور و کارشناسان مرکز پژوهش ها در نشست امروز خبر داد و گفت: در سال ۸۶ قانونی در این رابطه مصوب و مقرر شد تکمیل شود اما متاسفانه به مدت ۱۰ سال است هنوز تکمیل نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: هر چند قرار بود همسان سازی حقوق کارکنان مورد توجه قرار گیرد اما متاسفانه هنوز تحقق نیافته است؛ نظام مدیریتی کشور مناسب نیست و تنوع قراردادها تبعیض هایی را اعمال کرده که نارضایتی های زیادی در کشور را به دنبال داشته است.

وی با یادآوری اینکه در لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری به دنبال پیاده کردن عقلانیت و عدالت هستیم، تصریح کرد: به گونه ای که با واقعیت ها و مطالبات مردم به ویژه کارمندان در سیستم اداری همخوانی داشته و بتوان سیستمی را تعریف کرد که مطالبات و نیازهای کارکنان به ویژه پرداختی ها و نوع قراردادها در آن دیده شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، ادامه داد: به دنبال آن هستیم که با استفاده از نظر کارشناسان مرکز پژوهش ها و دولت بتوان یک قانون جامع و کامل را ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امکان دارد بررسی این طرح دو هفته به طول انجامد زیرا برای دیده شدن تمامی نیازها در آن و تصویب قانونی جامع باید به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/