انتقاد از اجرای موسیقی زنده غیرمجاز در برخی رستوران‎های تبریز/ از بیت المال نمی‎توان دیگران را میهمان کرد
انتقاد از اجرای موسیقی زنده غیرمجاز در برخی رستوران‎های تبریز/ از بیت المال نمی‎توان دیگران را میهمان کرد

امام جمعه تبریز گفت: برخی مجوز موسیقی مجاز را از ارشاد می گیرند ولی آن موسیقی مجوز گرفته شده اجرا نمی شود و برنامه دیگری اجرا می شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی که در مرکز صدا و سیمای این استان برگزار شد افزود: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مقطع حساس کنونی، بیان کارآمدی نظام دینی و دستاوردهای نهضت اسلامی مستلزم برنامه ریزی جامع و فراگیر با همکاری همه مردم، نهادها و ارگان هاست.

وی با تاکید بر اینکه شورای سیاست‎گذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان باید تشکیل شود ادامه داد: این برنامه ها باید با شعار «افتخار به گذشته انقلاب و امید به آینده» برگزار شود و البته نباید محدود به ایام خاص باشد.

امام جمعه تبریز همچنین به همزمانی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با ایام شب های قدر اشاره کرد و گفت: در این ایام باید مراسم باشکوه و در شأن مردم آذربایجان برگزار شود.

وی بیان داشت: در سالگرد ارتحال امام راحل مراسم بزرگی برگزار و در نهایت به اذان مغرب، نماز و افطار ختم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تخلفات صورت گرفته در اجرای موسیقی زنده غیر مجاز در برخی اماکن و رستوران های تبریز گفت: برخی مجوز موسیقی مجاز را از ارشاد می گیرند ولی آن موسیقی مجوز گرفته شده اجرا نمی شود و برنامه دیگری اجرا می شود و در این میان تا زمانی که مقررات اجازه می دهد، مخالفتی ندارم ولی در برخی موارد اداره کل ارشاد نظارتی بر این مجوزها ندارد.

وی تاکید کرد: بنده اهل مقررات هستم و اجازه سوء استفاده را به کسی نمی دهم.

آل هاشم با اشاره به افطاری های ماه مبارک رمضان هم گفت: از جیب بیت المال نمی توان دیگران را میهمان کرد ولی اقدامات سازمان بهزیستی و کمیته امداد در اطعام ایتام و مستمندان اشکال ندارد ولی غیر از این باشد، حرام است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تقدیر از صدا و سیما در انعکاس اخبار راهپیمایی روز جمعه در محکوم کردن اقدامات خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران خاطرنشان کرد: صداوسیمای استان بعد از نمازجمعه به خوبی عمل کرد و از این تلاش های شبکه سهند تشکر می کنم 

انتهای پیام/