ملتهب کردن فضای کشور برسر برجام موجب باخت همه می‌شود/ نباید اجازه دهیم که ما را ناقض برجام و تعهدات بین‌المللی بدانند
ملتهب کردن فضای کشور برسر برجام موجب باخت همه می‌شود/ نباید اجازه دهیم که ما را ناقض برجام و تعهدات بین‌المللی بدانند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اختلاف گروه‌ها برسر برجام موجب ناراحتی و بیزاری مردم می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده هریسی درباره انتشار بیانیه‌ای از سوی آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری مبنی بر لزوم عذرخواهی مسوولان بخاطر خسارت‌های توافقنامه برجام، با تاکید بر این موضوع که تمایلی ندارد تا به اختلافات دامن بزند، گفت: جامعه تب‌دار است و مردم درباره موضوعات مختلف یا مخالف شدید هستند یا موافق شدید؛ این اتفاقات فقط موجب ناراحتی و بیزاری مردم می‌شود، فضای جامعه ملتهب می‌شود و نتیجه‌ دیگری ندارد.

او افزود: به هر حال هر گروهی نظرات متفاوت دارند و سعی می‌کنند که مدام به این نظرهای متفاوت هم پاسخ دهند. این اتفاق به ضرر دولت، جامعه و مردم و … است.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تصریح کرد: حداقل اتفاقی که این توافق و خروج آمریکا از برجام داشت این بود که عهدشکنی آمریکا را در جهان مشخص کرد و مردم دنیا و دولت‌ها فهمیدند که کدام طرف زور می‌گوید و عهدشکن است و کدام طرف اهل مذاکره، قانون و عهد و پیمان است.

هاشم‌زاده بیان داشت: منفعت بعدی توافق این است که وفاق بین‌المللی علیه ایران بودن، تحریم‌ها را اضافه کردن و به آن افتخار کردن تمام شد. آن زمان تحریم‌ می‌کردند و به آن افتخار هم می‌کردند الان ممکن است که تحریم کنند و تحریم وجود داشته باشد اما تحریم علیه ایران دیگر افتخار ندارد و ارزش نیست.

این عضو مجلس خبرنگان رهبری با تاکید به اینکه باید از اروپایی های تضمین اجرایی گرفت، توضیح داد: باید کار را ادامه دهیم تا نتیجه مشخص شود. باید ثابت کنیم که اروپایی‌ها نسبت به این موضوع چگونه عمل کرده‌اند، آزمایش کنیم و بدانیم که اروپایی‌ها چگونه هستند و این آزمایش را به جهانیان اعلام کنیم. مردم دنیا بدانند که چه کسی دورغ‌گو است و چه کسی حقیقت می‌گوید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که ما را ناقض برجام و تعهدات بین‌المللی بدانند اما زمانی که اروپایی‌ها نقض کردند و به تعهد عمل نکردند می‌گویند که آمریکا ناقض بود و پس از آن هم اروپا برجام را نقض کرد، اما ایران تا آخر پای کار و تعهد خود باقی ماند. در همان روز هم ایرانیان می‌توانند هر کاری که خواستند انجام دهند چون تا آخر پای کار ماندند. در این صورت نه چیزی از دست می‌دهیم و در مقابل جامعه بین‌الملل هم زبانمان دراز است.

انتهای پیام/