افزودن بندهایی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی پس از اسیدپاشی تبریز
افزودن بندهایی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی پس از اسیدپاشی تبریز

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در رابطه با طرح تشدید مجازات اسیدپاشی گفت: بعد از اسیدپاشی تبریز قرار شد که بندهایی به این لایحه اضافه شود.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در خصوص لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان که قرار بود به محض اتمام تعطیلات نوروز در صحن علنی مطرح شود، اظهار کرد: در حال حاضر فراکسیون خانواده جلسه‌ای با دکتر لاریجانی در این رابطه برگزار کرده است. درخواست ما از ایشان این بود که بحث لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان که در کمیسیون حقوق قضائی بررسی آن به اتمام رسیده است هر چه سریع‌تر به صحن بیاید، چراکه از جهت تعدد کودک‌آزاری‌ها هجمه هایی را ایجاد کرده است؛ همچنین هجمه‌هایی از طرف رسانه‌های مختلف به جهت خلأ قانونی در رابطه با قانونی در خصوص کودکان نیز وجود دارد، اگر این لایحه تبدیل به قانون شود منع و بازدارندگی را درپی خواهد داشت.

او در پاسخ به سرانجام لایحه منع خشونت علیه زنان نیز بیان داشت: این لایحه در کمیته ویژه قوه قضائیه بررسی شد که بررسی آن سه هفته پیش به اتمام رسیده است و در دفتر رئیس قوه است. در جلسه‌ای که طی آن سران در مجلس حضور داشتند از آیت الله آملی لاریجانی درخواست کردیم که هر چه سریع‌تر پاسخ داده و لایحه را به مجلس عودت بدهند. این لایحه اکنون در قوه قضائیه است‌.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در رابطه با طرح تشدید مجازات اسیدپاشی گفت: بعد از اسیدپاشی تبریز قرار شد که بندهایی به این لایحه اضافه شود از جمله بحث منع فروش اسید و حمایت‌های بعد از این اتفاق که باید در رابطه با قربانیان صورت گیرد تا بتوانیم این لایحه را کامل‌تر تدوین کنیم.

انتهای پیام/