اتحادیه اروپا مصمم به حفظ برجام است
اتحادیه اروپا مصمم به حفظ برجام است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که امروز صبح شخصا با ظریف ملاقات کرده که سازنده بوده است و پیش بینی کرد که ملاقات کاری نیز صورت بگیرد.

به گزارش عصرتبریز، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه با تاکید بر تلاش این نهاد برای حفظ توافق هسته ای با ایران گفت: با وزیران امور خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس برای نخستین بار پس از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام ملاقات کرده ایم.

وی افزود: پس از این تبادل نظر، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که امروز (سه شنبه) پس از سفر به مسکو و پکن وارد بروکسل شده است، درباره اقدامات مورد نیاز برای حفظ توافق هسته ای و ادامه اجرای آن ملاقات خواهیم کرد.

موگرینی بیان داشت: امروز صبح شخصا با ظریف ملاقاتی داشتم ‌که سازنده بوده است و پیش بینی می‌کنم که ملاقات کاری نیز صورت بگیرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: اقداماتی را بررسی می کنیم که می توانیم اجرای آن را آغاز کنیم و محتوای آنها را بررسی خواهیم کرد. با اطمینان کامل و قاطع می گویم که اتحادیه اروپا مصمم به حفظ این پیمان است که برای امنیت ما و منطقه خاورمیانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: برجام بخش مهمی از ساختار جهانی منع گسترش تسلیحات به شمار می رود و آنچه اهمیت دارد این است که دستکم توافقی را که قبلا مفید و موثر بوده، نابود نکنیم.

انتهای پیام/