روابط عمومی ها باید از ظرفیت همه رسانه به یک میزان استفاده کنند
روابط عمومی ها باید از ظرفیت همه رسانه به یک میزان استفاده کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: روابط عمومی ها باید از ظرفیت همه رسانه و خبرگزاری ها به یک میزان استفاده کنند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مدیران روابط عمومی های سازمانها و نهاد های آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از کارکردهای مهم روابط عمومی سازمان ها و نهادهای مختلف انتقال واقعی اخبار و اطلاعات مربوط به سازمان مطبوع است، گفت: مسولان دستگاه های اجرایی و سازمان های مختلف باید بواسطه اداره روابط عمومی از وقایع و عملکرد مربوط به مجموعه خود آگاه شوند و نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

وی افزود:روابط عمومی ها آیینه تمام نمای تشکیلات خود هستند و چنانچه اگر عیب و ایرادی در هربخش از سازمانی وجود داشته باد ، باید توسط روابط عمومی به بهترین نحو منعکس شود.

آل‌هاشم با تاکید بر پذیرش مشکلات از سوی مدیران مجموعه ها گفت : روابط عمومی ها در انتقال مسایل و مشکلات سازمان ها نقش بسیار مهمی ایفا میکنند و مدیری که علاقه ای به شنیدن مشکلات نداشته باشد خائن است.

وی افزود: مدیری موفق است که به تذکرات و گوشزدهای روابط عمومی توجه داشته باشد و در جهت رفع کمبودها و مشکلات حرکت کند و در مسیری روشن برای جلب اعتماد مردم گام بردارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با انتقاد از تعریف و تمجیدهای بی جا توسط روابط عمومی از روسای سازمان ها تصریح کرد: روابط عمومی ها و روسای دفاتر مدیرانی که بی اساس از مسئولان تعریف میکنند در واقع در جهت تخریب همان مسئول حرکت میکنند.

امام جمعه تبریز افزود: با پرهیز از انکار واقعیات، سازمان ها را به طرف شفاف سازی و جلب اعتماد عمومی هدایت کنیم.

وی با تاکید بر تکریم مردم و ارباب رجوع سازمان ها از سوی مجموعه روابط عمومی و دفاتر مدیران گفت: مدیران و روسای سازمان ها در انتخاب مسئولان روابط عمومی و دفاتر خود حساسیت داشته باشند تا رفتار این افراد عملکرد کل مجموعه را زیرسوال نبرد.

آل‌هاشم با بیان اینکه همراهی مردم و در کنار آنها بودن پسندیده ترین اخلاق و آرمان نظام اسلامی است گفت : اقدامات ایجابی مهمتر و تاثیرگذارتر از اقدامات سلبی در جلب و جذب آحاد مردم است و مسئولان روابط عمومی میتوانند در جهت پیشبرد اهداف سازمانی خود این رسالت را به نحو شایسته انجام دهند.

وی کار روابط عمومی کار بسیار سنگین و سخت دانست و گفت: فعالیت در عرصه روابط عمومی رسالتی سنگین و خطیر و درعین حال بسیار آسان است به شرطی که در پیگیری امورات محوله و موضوع مهم اطلاع رسانی جناح بندی صورت نگیرد و از هر طیف و سلیقه ای برای بیان عملکرد سازمان و ارتباط گیری با مردم استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید از ظرفیت همه رسانه و خبرگزاری ها به یک میزان استفاده کنند تصریح کرد: روابط عمومی مدون و برنامه ریزی شده یکی از ابزارهای قوی مدیریت افکار است ونقشی مهمی در تعیین، شکل دهی و برنامه‌ریزی در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی یک سازمان ایفا می‌کند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباط بین مدیران و کارکنان مسئولیت های خطیری در این زمینه بر عهده دارند.به همین دلیل توجه ویژه به روابط عمومی، به عنوان نهادی که می‌تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم مدیران با کارکنان اقدام کند، بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/