تجربه ثابت کرده مجموعه اروپا نیز قابل اطمینان نیست/ انتقاد از فروش مانتوهای جلو باز و قرار دادن لباس های زیر زنانه در ویترین‌ها
تجربه ثابت کرده مجموعه اروپا نیز قابل اطمینان نیست/ انتقاد از فروش مانتوهای جلو باز و قرار دادن لباس های زیر زنانه در ویترین‌ها

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: تجربه چند سال گذشته ثابت کرده که مجموعه اروپا نیز فاقد اطمینان لازم است.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی اولین نماز جمعه رمضان ۹۷ در تبریز با اشاره به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس اظهار کرد: رییس‌جمهور آمریکا در ادامه اقدامات فتنه‌گرانه، وعده‌اش مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس را در سالروز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) عملی کرد.

وی افزود: نظامیان اسرائیلی مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را که در اعتراض به این اقدام تجمع کرده بودند به گلوله بستند و در نتیجه حدود بیش از ۷۰ نفر کشته و نزدیک به ۳ هزار نفر زخمی شدند که نکته قابل توجه در این ارتباط، سکوت و انفعال جوامع بشری و حکام عرب منطقه بود که هیچ واکنشی نشان ندادند و فقط به اعتراض صوری آن هم فقط در برابر موضوع انتقال سفارت آمریکا بسنده کردند.

امام جمعه تبریز آغاز مذاکرات دولت با اروپا برای حفظ برجام را مورد اشاره قرار داده و گفت: پس از خروج یک جانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام، علی‌رغم پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین‌المللی، دولت تصمیم گرفته است که جهت حفظ منافع کشور این توافقنامه را با سه کشور اروپایی، روسیه و چین بررسی کند.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه نیز با سفرهای خارجی چند روز اخیر، مذاکرات اولیه را در این مورد آغاز کرده است؛ این اقدام دولت از این جهت که هرگونه بهانه ها را از دست بهانه‌جویان در عرصه بین‌المللی خارج می‌کند و تا زمانی که منافع دولت را تامین کند اشکالی ندارد اما همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره فرمودند «به اروپایی ها هیچ اطمینانی نیست» و اگر آن‌ها در این چند روز حرف هایی از حفظ برجامِ بدون آمریکا زده‌اند، تجربه چند سال گذشته ثابت کرده که مجموعه اروپا نیز فاقد اطمینان لازم است لذا این انتظار از دولت محترم وجود دارد که این‌بار تضمین های قوی تری از طرف های اروپایی اخذ کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی هرگز به نتیجه این مذاکرات دل خوش نکنند و بحث اقتصاد مقاومتی و استفاده جدی از ظرفیت های داخلی را در سرلوحه کار خود قرار دهند تا این قبیل اتفاقات خدشه‌ای بر نظام جمهوری اسلامی وارد نکند.

وی با یادآوری این‌که در گذشته لباس‌های زیر زنانه فقط توسط بانوان و در داخل مغازه ها فروخته می‌شد، هشدار داد: متاسفانه مشاهده می‌شود که مانکن‌های زنانه با پیکرهای برهنه و عریان برای جلب مشتری بیرون مغازه ها قرار داده می‌شود؛ غیرت‌ها کجا رفته است که لباس زیر زنان را در ویترین‌ها و در معرض دید همگان خصوص آقایان بگذارند و بفروشند.

وی متذکر شد: در این ماه مبارک باید به خودمان بیاییم، غیرت‌ به خرج داده و به مسائل شرعی و دینی توجه کنیم.

آل‌هاشم در ادامه به فروش برخی لباس های نامناسب زنانه از جمله مانتو های جلو باز اشاره کرد و گفت: این‌گونه لباس‌ها در شأن نظام جمهوری مقدس اسلامی نیست و باید جلوی آنها گرفته شود.

امام جمعه تبریز همچون هفته های گذشته در ارتباط با مسایل زیست محیطی یادآور شد: آذربایجان شرقی امسال جز استان هایی است که میزان بارش های جوی در آن زیاد بود اما این دلیلی بر عدم رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب نیست؛ چراکه طبق آمار هر کیلو برنج ۳۴۰۰ لیتر آب، یک سیب حدود ۷۰ لیتر آب، یک کیلو گندم حدود ۱۳۰۰ لیتر، یک کیلو جو ۱۴۰۰ لیتر، یک کیلو شکر ۱۵۰۰ لیتر، یک سیب زمینی ۲۵ لیتر، یک کیلو گوشت گوسفندی ۶۱۰۰ لیتر و یک هندوانه حدود ۴۰۰ لیتر آب برای به ثمر رسیدن نیاز دارند پس در مصرف آب باید خیلی دقت کرد.

وی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به روز روابط عمومی، متذکر شد: از تمام مدیران ادارات، کارخانجات و سازمان ها میخواهم که به روابط عمومی ها هرچه بیشتر بها دهند؛ روابط عمومی آینه هر تشکیلاتی است چرا که می تواند آن را خوب یا بد نشان دهد، روابط عمومی ها چشم و چراغ یک مدیرند و نباید هراسی از در اختیار گذاشتن اخبار جامعه به مدیران داشته باشند.

وی افزود: روابط عمومی ها باید از تمام ظرفیت خبرنگاران و عکاسان، روزنامه ها، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استفاده کرده و مسایل جناحی را در امر خبررسانی دخیل نکنند.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به روز موزه ها، تاکید کرد: میراث برجای مانده از گذشته در واقع آینه عبرت تاریخ بشر است. موزه ها نهاد های فرهنگی و دائمی و در خدمت پژوهش و توسعه جامعه هستند؛ سازمان میراث فرهنگی متولی حفاظت از آثار فاخر تاریخی در جامعه است و تمام دستگاه ها باید در این امر کمک و همراهی کنند.

آل‌هاشم افزود: هفتم رمضان بنا به روایتی مصادف با وفات عموی پیامبر اکرم و پدر امام علی (ع) حضرت ابوطالب است؛ ایشان جایگاه رفیعی در تاریخ اسلام دارند چراکه از کودکی سرپرستی حضرت رسول را برعهده داشته و تا لحظه وفات دست از پشتیبانی رسول گرامی اسلام برنداشت.

امام جمعه تبریز در خصوص روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف نیز اظهار کرد: افزایش بهره‌وری عبارت است از کاهش هزینه و افزایش تولید و ارائه خدمات با کار و تلاش بیشتر؛ قرآن کریم نیز انسان را به تلاش بیشتر دعوت کرده است. یکی از اهداف دیگر بهره‌وری، افزایش سطح کیفی تولیدات و افزایش استفاده بهینه از زمان است.

وی در پایان روز اهدای عضو را مورد اشاره قرار داده و گفت: امیدوارم پزشکان و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از اعضای اهدایی خانواده های افراد مرگ مغزی، به نحوه احسن برای احیای زندگی مسلمانان دیگر تلاش کنند.

انتهای پیام/