ادغام سازمان های حمایتی قابل اجرا نیست/ وجود تشکیلات موازی معضل جدی کشور
ادغام سازمان های حمایتی قابل اجرا نیست/ وجود تشکیلات موازی معضل جدی کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه ادغام سازمان های حمایتی قابل اجرا نیست، گفت: با نیمی از پرسنل کمیته امداد و بهزیستی می توان به تمامی امور آنها رسیدگی کرد.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر ادغام سازمان های حمایتی، وجود تشکیلات موازی متعدد را معضلی جدی برای کشور دانست و گفت: این موضوع باعث صرف انرژی زیاد و ایجاد اختلاف در رسیدگی ها می شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: با ادغام تمامی سازمان های موازی مسئولیت، جوابگویی ها و مرجع رسیدگی به مشکلات مشخص و در رسیدگی به امور مردم تسریع می شود.

وی با تاکید بر لزوم ادغام سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی گفت: تعداد پرسنل بهزیستی و کمیته امداد در تمامی شهرستان ها به اندازه ای است که می توانند به تمامی مسائل مددجویان کشور رسیدگی کنند و به طور قطع حتی با نیمی از پرسنل کمیته امداد و بهزیستی می توان به تمامی امور آنها رسیدگی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: با ادغام سازمان های حمایتی تعداد نیروها را می توان کاهش و صرفه جویی زیادی را به دنبال دارد.

خدادادی با بیان اینکه علیرغم تمامی فواید امکان ادغام سازمان های حمایتی فراهم نیست، گفت: در مجلس ششم بیش از یک سال در جلسات متعددی ادغام و حذف برخی سازمان ها و تشکیلات موازی را بررسی کردیم اما متاسفانه به سرانجام نرسید بنابراین به نظر می رسد امکان تحقق این امر فراهم نباشد در واقع ادغام سازمان های حمایتی تدبیر و ایده بسیار خوبی است اما قابل اجرا نیست.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، افزود: هر چند ادغام سازمان های حمایتی امری مفید است اما متاسفانه برخی مدیران به هیچ وجه به دنبال از دست دادن جایگاه خود نیستند.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، اصلاح ساختار را امری ضروری دانست و ادامه داد: به ایجاد تحول و انقلابی عظیم در ساختار اداری کشور نیاز داریم زیرا امروزه ۹۰ درصد اعتبارات کشور صرف امور جاری و حقوق کارمندان و ادارات می شود این در حالی است که تنها ۱۰ درصد آن صرف امور عمرانی کشور می شود که نیاز است امور زاید را حذف و به امور ضروری پرداخت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از دردهای فعلی سیستم اداری کشور فربه بودن دولت است این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها بر لزوم چابک سازی دولت، کاهش هزینه ها و افزایش اعتبارات تاکید کرده اند.

انتهای پیام/