نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هزینه برای کارهای فرهنگی، به عنوان هزینه تلقی نمی شود، بلکه به عنوان سرمایه گذاری است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر امروز در دیدار با پرسنل شهرداری تبریز با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این ماه، ماه سوزانده شدن گناهان بندگان است که باید همه مردم از نذورات و برکات الهی در این ماه مبارک استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان این‌که در سال های گذشته برای ارائه گزارش به محضر مقام معظم رهبری مشرف شدیم، ادامه داد: پس از ارائه گزارش، ایشان ضمن قدردانی، فرمودند که برنامه‌های فرهنگی شما تا چه اندازه تاثیرگذار بوده و باید تمامی فعالیت‌های فرهنگی توجیه اثرگذاری داشته باشد، بنابراین برنامه‌های فرهنگی ما نیز باید با معیار اثرگذاری سنجیده شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تقدیر و قدردانی از عملکرد فرهنگی شهرداری تبریز اظهار کرد: با توجه به هجمه‌های عظیم فرهنگی دشمنان و همچنین افزایش میزان فعالیت و تحرکات دشمنان، ما نیز باید میزان تلاش فعلی خود را ۱۰ برابر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی شهرداری تبریز، اقدامات مطلوبی است، ادامه داد: طرح «شهر خدا، شهر مهربانی» که در سطح پارک های کلانشهر تبریز برگزار می شود، از جمله طرح های قابل تقدیر شهرداری است؛ چرا که حضور روحانیون و مبلغان در پارک‌ها اثرگذار خواهد بود.

آل هاشم در ادامه با بیان اینکه باید هدف اصلی همه برنامه ها توجه به کودکان و نوجوانان باشد، تصریح کرد: از مساجد به دلیل بها ندادن به قشر کودکان و نوجوانان گله مند هستم چرا که به جای جذب کودکان به مساجد باعث دور شدن آنان از مساجد می شود بنابراین باید اصل فعالیت خود را بر روی کودکان و نوجوانان متمرکز کنید.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزود: هزینه برای کارهای فرهنگی، به عنوان هزینه تلقی نمی شود، بلکه به عنوان سرمایه گذاری است که باید مسئولان، از مسائل فرهنگی سردرآورده و این مسائل را درک کنند؛ چرا که هر چقدر برای امورات فرهنگی پول خرج کرد، باز هم کم است.

انتهای پیام/