استاندار آذربایجان شرقی تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را از مصادیق انفاق دانست و با اشاره به فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان، از عموم شهروندان استان و خیرین دعوت کرد تا در این کار ارزشمند و خداپسندانه مشارکت کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در دیدار با اعضای هیأت امنا و شورای مشورتی ستاد دیه استان، با اشاره به پیشتاز بودن تبریز در کارهای اجتماعی و خیرخواهانه، گفت: فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان مایه افتخار است و امیدواریم قدم‌های خوب این مردم در امور خیر به همه کشور تسری یابد.

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، تصریح کرد: تردیدی ندارم که مردم شریف، مومن و متدین آذربایجان شرقی به‌ویژه خیرین و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنفی، بهتر از سال‌های گذشته در این جشن شرکت خواهند کرد تا شاهد بازگشت زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده‌های خود باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی جشن گلریزان از طریق صداوسیما، بیان داشت: صرف هزینه‌های غیرضروری برای امور خیر، فرهنگ خوبی است که شهر تبریز پایه‌گذار آن بوده و این فرهنگ باید ترویج شود.

وی همچنین اتخاذ تدابیر لازم از جمله فرهنگ‌سازی و اقدامات قضایی را برای کاهش جرایم غیرعمد و جلوگیری از ورود بدهکاران و محکومان مالی به زندان را ضروری دانست و از مدیرکل زندان‌های استان خواست پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/