استاندارآذربایجان شرقی گفت: رویداد تبریز 2018، نقطه آغازین برای توسعه گردشگری استان خواهد بود

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در مراسم رونمایی از فرش های نفیس جام جهانی فوتبال روسیه با اشاره به اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸، نقطه آغازین برای توسعه گردشگری استان خواهد بود اظهار کرد: افکار عمومی در استان آماده استقبال از مهمانانی است که در این فرصت تاریخی به تبریز سفر خواهند کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه بافت فرش جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط هنرمندان تبریزی می تواند در شناسایی این شهر به گردشگران خارجی و داخلی بیش از پیش موثر باشد افزود: جای بسیار خوشحالی است که هنرمندان فرش تبریز در طول ۲۰ سال گذشته و در چندین دوره برگزاری جام جهانی برای شناساندن این شهر به جهانیان تلاش کرده اند.

استاندارآذربایجان شرقی افزود: باید در دوران برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ با همکاری سفارت ایران در روسیه بتوانیم ارزش کار هنرمندان تبریزی را در بافت این هنر ارزشمند به جهانیان بشناسانیم.

خدابخش ادامه داد: ظرفیت‌ های فرهنگی رویداد تبریز ۲۰۱۸ باید در کنار اقدامات و طرح های عمرانی و ساختاری که جزو اولویت‌های شهرداری است، مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: همه اعم از دستگاه های اجرایی و شهرداری ها و سایر نهادها و ارگان ها باید تلاش کنند چهره جدیدی از منظر فرهنگ و تمدنی تبریز به جهان اسلام و سایر گردشگران ارائه کنند.

استاندارآذربایجان شرقی تاکید کرد: در ایام تعطیلات عید نوروز شاهد اشغال ۸۵ درصدی هتل های تبریز بودیم که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشت.

گفتنی است، آیین رونمایی از فرش های نفیس جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه برای نخستین در تبریز تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، اعضای شورای شهر تبریز، مسئولان ورزشی و جمعی از پیشکسوتان ورزشی استان به همت شهرداری این کلانشهر برگزار شد

همچنین، در این مراسم از تمبر یادبود فرش صلح و دوستی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه رونمایی شد.

انتهای پیام/