عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: دو نماینده به کرسی نمایندگان استان در مجلس افزوده می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، احمدعلیرضا بیگی امروز در تشریح جلسه روز گذشته (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) کمیسیون متبوعش اظهار کرد: طبق تائید کمیسیون شورا، دو نماینده به تعداد نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

افزایش تعداد نمایندگان استان‌ های اصفهان، آذربایجان شرقی و تهران

وی افزود: قرار بر این است تا یک نماینده به حوزه مراغه و عجب‌شیر اضافه شده و حوزه آذرشهر و اسکو نیز نماینده مستقل خواهند داشت همچنین هریس نیز به تبریر ملحق می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود اما و اگرهای مطرح شده و جوسازی‌های زیاد کمیسیون شورا، اضافه شدن نماینده به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی را تصویب کرده و به صحن علنی مجلس فرستاد.

عضو کمیسیون شورا در مجلس خاطرنشان کرد: با تصویب افزایش تعداد نمایندگان، دو نماینده به کرسی نمایندگان استان در مجلس افزوده می‌شود به طوریکه برای هریس امکان توسعه فراهم می‌آید همچنین با توجه به وسعت مراغه و عجب‌شیر یک نماینده کافی نبود و با افزایش نماینده امکان رسیدگی و توسعه نیز افزایش خواهد یافت.

دبیر کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سخنگوی کمیسیون شوراها از تفکیک حوزه انتخابیه اهر و هریس موردی را بیان نکرده بود در حالی که پیش از این گفته می شد اهر و هریس تفکیک می شوند اما حال سخنی در میان نیست، گفت: البته موردی که سخنگوی کمیسیون شوراها در خصوص حوزه انتخابیه اهر و هریس مطرح کرده اند مربوطه به داشتن دو نماینده بود یعنی اهر و هریس دارای دو نماینده باشد که این طرح رای نیاورد.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی، نباید در هیچ مرز و جغرافیایی از ایران کسی احساس کند که نماینده نداشته و یا دسترسی به نماینده ندارند، بلکه باید از هر جغرافیایی نماینده قانون‌گذار نیز وجود داشته باشد.

بیگی متذکر شد: با تصویب افزایش نماینده از دوره بعد، تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی به ۲۱ نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/