شهرداری باید لیست دارایی ‌هایش را به شورا گزارش کند
شهرداری باید لیست دارایی ‌هایش را به شورا گزارش کند

نایب رییس شورای شهر تبریز گفت: از شهرداری خواسته شد تا لیست دارایی‌ هایش را به شورا گزارش کند اما هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

به گزارش عصرتبریز، سونیا اندیش در تذکر میان دستور جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز گفت: در جلسات اول شورا، از شهرداری خواسته شد تا لیست دارایی هایش را به شورا گزارش کند.

او ادامه داد: شهرداری برخلاف این مصوبه هنوز اقدامی در این خصوص انجام نداده است و برای شورا مشخص نیست شهرداری چقدر املاک، دارایی نقدی و غیر نقدی دارد.

نایب رییس شورای شهر تبریز تاکید کرد: برخی از قطعات در داخل شهر وجود دارد که برای خود شهرداری مشخص نیست که این املاک جز دارایی های شهرداری است.

اندیش افزود: به دلیل نبود سیستم جامع دارایی های شهرداری در برخی موارد به سادگی میتوان از سامانه، نام یک ملک را حذف و اسناد فیزیکی را نیز از بین برد.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اعتراض شهروندان به جمع آوری باکس های زباله گفت: برخی شهروندان اذعان می کنند تازه به تفکیک زباله عادت کرده بودند که شهرداری این باس ها را از سطح شهر جمع کرد.

اندیش ادامه داد: درخواست شهروندان از شهرداری نه تنها بازگرداندن این باکس هاست بلکه درخواست افزایش تعداد آنها در تمام سطح شهر را دارند.

نایب رییس شورای شهر تبریز در ادامه با یادآوری تصادف یک اتوبوس با دستفروشی در محدوده بازار در ماه گذشته، گفت: شهرداری برای حذف پایانه های اتوبوسرانی از محدوده مرکزی شهر اقدامات لازم را انجام دهد.

این عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: منطقه راسته کوچه در واقع مرکز تجاری و پرتردد شهر است و شهرداری برای اجرای یک سیستم گردشی باید طراحی لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/