مشارکت پایین مردم عامل موفقیت مقتدی صدر/ دولت ائتلافی تاکنون در عراق موفق بوده است
مشارکت پایین مردم عامل موفقیت مقتدی صدر/ دولت ائتلافی تاکنون در عراق موفق بوده است

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مشارکت پایین مردم در انتخابات پارلمان سبب شد تا گروه مقتدی صدر بیشتر از سایر احزاب عراقی کرسی‌های پارلمان را به دست آورد.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در خصوص ارزیابی از نتیجه انتخابات پارلمان عراق و تشکیل دولت آینده این کشور، اظهار داشت: در این دوره از انتخابات پارلمان عراق، شاهد ائتلافی واحد در عراق نبودیم و گروه‌های سیاسی متعددی در انتخابات شرکت کردند و در نهایت حزب سائرون متعلق به مقتدی صدر با توجه به شعارهای پوپولیستی و برنامه هایی که ارائه کرده بود، نتیجه خوبی را کسب کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه مشارکت در این دوره از انتخابات عراق پایین بود و آنگونه که انتظار می‌رفت مردم در انتخابات شرکت نکردند و همین مشارکت پایین مردم، سبب شد تا گروه مقتدی صدر بیشتر از سایر احزاب عراقی کرسی‌های پارلمان را به دست آورد.

وی با بیان اینکه بنا بر شرایط حساسی که در عراق وجود دارد، دولت ائتلافی در عراق شکل می‌گیرد، افزود: از زمان سقوط حکومت بعثی در عراق، این کشور با نظام سیاسی جدید پیشرفته و تاکنون دولت ائتلافی در عراق به خوبی کار کرده است ولی به هر جهت مشکلات خاصی مانند ناامنی وجود داشته است.

ساعی ادامه داد: گروه‌های سیاسی در این شرایط باید به اتحاد نظر برسند و همفکری بیشتری داشته باشند، زیرا تروریست ها در صورت انشقاق به عراق باز می‌‎گردند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران نیز به عراق نگاه استراتژیکی دارد زیرا یکی از همسایگان مهم ایران، کشور عراق است و این همسایه برای ایران از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خطر نزدیکی عربستان سعودی به جریان مقتدی صدر وجود دارد که دستگاه دیپلماسی کشور این موضوع را رصد می‌کند، امیدواریم رهبران احزاب عراق به اتحاد نظر برسند تا مشکلی برای آینده عراق به وجود نیاید.

انتهای پیام/